Şeker hastalığının maliyetini yönetmek

Diyabet maliyetinin yönetimi

13 Yorumlar Yazıldı

Bu zorlu ekonomide diyabet bakımının maliyetini yönetmek zor olabilir. Birçok işsiz ya da yetersiz çalışmış birisiyseniz, sağlık sigortası olmadan olabilirsiniz. Sağlıklı olsalar dahi ve ödenmemiş tıbbi faturalar olmaksızın, aylık tıbbi masraflar, reçeteli ilaçlar ile birlikte sağlıklı gıda gibi reçetesiz maddelere karşılık gelir.

Bu zorlu ekonomik zamanlarda şeker hastalığı olan insanlar, gelir ve sağlık sigortalarını kaybettikçe doktor ziyaretleri, insülin, ilaçlar ve kan şekeri testlerini geri çekti – hatta yok etti bile – bildirildi.

Şeker hastalığınız varsa, daha az para harcamak için yollar aramak zor olabilir. Ancak, diyabetiniz varsa ve hastalığı yakından izleyip kontrol etmiyorsanız, diyabet komplikasyonları riskinizi önemli ölçüde artıyorsunuz demektir. Bu tür komplikasyonları tedavi etme maliyeti, ilaçlar ve sarf malzemeleri için harcanandan çok daha fazla olabilir.

Amerikan Diyabet Derneği, diyabet bakımının maliyetinin yönetilmesine yardımcı olmak için aşağıdaki ipuçlarını sunar

Diyabet ilaçları

Şeker hastalığı ürünleri

İnsülin ve ilgili gereçler

İyi diyabet kontrolü fiyatı yüksektir, ancak sağlıklı kalmanın uzun vadeli maliyeti daha yüksektir. Diyabet bakımının maliyetini hangi yollarla yönetiyorsunuz?

Peggy

İle

Jennae: Dikkat notunu takdir ediyoruz! Girişiniz için teşekkürler.

Test şeritleri için Amazon alışverişinde dikkatli olun çünkü ürünü alana kadar & quot; tazelik & & quot’i kontrol edemezsiniz. Amazon’daki tüm satıcılar güvenilir değildir. Kendim ve bir iş arkadaşım için 4 kutu 100’ü satın alırken kötü bir şekilde yanmıştık. Sona erdikten sonra sadece 1 ay kaldıklarını ve iade masraflarıyla uğraştığımızı mı düşünüyorsun? Ben doğrudan Amazon doğrudan ürünlerini şimdi satın alıyorum (Amazon’daki ürün aramalarında listelenen diğer perakende satıcılardan / mağazalardan değil).

Belviq kilo kaybı hapı da a1c düşürür, 1.0 tarafından 14.5 lbs ilk ay kayboldu hariç ben kendim için ins

Hindistan’da pek çok insan acı kavun sebze yiyerek şeker seviyesini kontrol ediyor. Zencefil kan şekerini düşürmek için de çok iyidir. Bu bir teori değil, ancak binlerce yıldır kullanılmaktadır.

Ben tip 2 diyabet hastasıyım. Yalnızca insülin için ödeme yapıyorum. VA, test şeritleri ve şırıngalarını ücretsiz olarak temin eder.

Ben sadece tip 2 var ve bir metre göze cant öğrendim ya da şeritler birisi beni çok teşekkür ederim bana yardımcı olabilir öğrendim

Kanada’daki insülinemi satın alıyordum – çevreleyen buz paketleri olan bir kutuya yerleştirildi. Artık mevcut değil ve fiyatı 3X ödüyorum. Neden ABD insülin SO dang pahalı? Yıllar önce Fransa’da bir miktar satın aldım ve orada da daha az pahalıydı: WALMART, sayaçları ReliOn ile en ucuz test çubuklarına sahip.

İyi haber: Walgreen’in kendi ev markası test şeritlerini yaklaşık 15 $ teklif ettiği bir reklam duydum. Evet, Walgreen’in sayacını da satın almanız gerekir, ancak bu sadece 20 $ ‘dır. $ 15.00 için ne kadar büyük bir tedarik sağlayacağınızı bilmiyordum, ancak buna dikkat etmeniz gereken bir şey var sanki! Özellikle sigortasızlar için. Kullandığım test şeritleri (şu anda sigortam tarafından karşılanmaktadır) 90 günlük bir arz için ortalama 700.00 doların üzerinde. Bu çirkin değil mi! Sigortamı kaybedersem kesinlikle Walgreen’in sunduğunu kontrol ederim!

İlk A1C’imi yaklaşık aldım. 6 mos. Ve sonuç 7.7 oldu. Yemek alışkanlıklarımı değiştirmeye kararlıydım ve ilaç kullanmadım. 6 ay sonra ikinci sınava girdim. 5 ‘5 && 115 lbs, 669 yaşında; testimin sonuçları 6.0 idi. Eşyalarımla gurur duyuyorum, şekerimi her gün 2 defa kontrol ediyorum Her sabah ve her gece yatmadan önce. Haftada 3 kere bir koşu bandında en az 30 dakika çalışıyorum. Tip 2 diyabetin üst düzeyde olmasına izin vermeyeceğim. Yapacak çok fazla sorum var.

Antje: Daha ileri hasta yardımı kaynakları gönderdiğiniz için teşekkür ederiz. İyi kaynaklar! Test şeritlerinden bahsettiniz ve Amazon.com gibi çevrimiçi alışveriş yerlerinin çoğu zaman eczanelerin yarısı fiyatında test şeritleri bulunduğunu aklıma getirdiniz.

Bu yorum Joseph içindir: Doktorum yeni bir ilaç almamı istediğinde, derhal eşdeğer bir eşdeğer var mı diye soruyorum. Ayrıca bu ilacın maliyetinin ne olacağını da soruyorum. Doktorlar genelde maliyet hakkında ipucu bulmazlar, senaryoyu edinin ve eczanenizi arayın, cebinizde olan maliyeti hakkında bilgi verin, maliyetle ilgili bir program olup olmadığını sorun. İlaç çok yeni ise, doktorunuz indirim programına girmek için kupon alabilir (hemşireye danışın, genellikle bunları biliyorlar) Doktor direktifleri bilgisayardan direkt emirlerse, maliyeti ÖNCE bilmek konusunda ısrarcı davranın; Proaktif bir hasta olun: bu sizin bedeniniz, hayatınız, cüzdanınız. Neyin iyi olduğuna siz karar veriyorsunuz.

Merhaba Peggy, mesajınızı büyük bir ilgi ile okudum. Ben bir T1 diyabetikim, bir pompa ve sürekli glikoz monitörü var. Çok iyi diyabetik teminat sağlayan bir hastane sistemi tarafından istihdam edilmekten memnuniyet duydum, ancak aylık cep masraflarının farkındayım. Ben de sabırlı bir savunucuyum ve Hasta Yardım Programlarıyla her zaman uğraşıyorum. İnsülini ve test kaynaklarını karşılayamayan çok sayıda müşterim var. En güncel insülinlerin bir PAP’ye sahip olduğunu keşfettim, bu nedenle müşteri mali olarak nitelikli ise, 6 ay veya bir yıl boyunca insülinlerini serbest bırakmak için onlara üye olabilirim. Kendilerini insülin almaya gücü yetmeyen insanlar, direkt olarak üreticinin sitesine gitmeli ve Hasta Yardım Programı için arama yapmalı ve oradan gidin. Test şeritleri almak daha zordur, ancak New York’un güneybatısındaki New York’ta, Kar ajansları kullanılmayan test şeritlerini (Craig’in Listesinde ilan edip yirmi dolar ödeyerek) almaya ve bunları ihtiyacı olan diyabet hastalarına vermeye başladı. İhtiyacı olan hastalar her zaman kendi Kızılhaç, Topluluk Eylem Ajansı veya Kurtuluş Ordusu’nu aramalı ve Böyle bir programı varsa, diğer tüm ilaçlarım için Walmart Eczanesi’ni kullandım ve 4 $ ‘lık genel programımın kullanılmasına izin veren reçeteleri ısrar ettim; düzenli olarak PCP’ye 4 $’ lık jeneriklerin güncellenmiş bir listesini veriyorum.) Diyabet hepsi bu Öz-yönetim ve öz bakım hakkında. Ne kadar çok biliyorsak, o kadar iyi olur. Bu blog için teşekkür ederiz!

Bu, bu öğelerden herhangi birinin fiyatı ile gerçekten yardımcı değildir. Genel fiyat dik. Eğer bunları karşılayamıyorsanız, bunları karşılayamazsınız, ilaçlarımı (oral) bu yöntemlerden bazılarına indirgemeye çalıştım ancak bir nedenle veya bir sebepten dolayı bunu yapamazlardı: Çok sinir bozucu. Ilaçlarımıza ihtiyacım var, ancak bunları karşılayamam .1 aylık 150 $ ‘a indirilen hapların 200 doları daha ucuz ama yine de uygun değil. Görebileceğim / bulabileceğim başka bir yol yok.

İlk önce doktorunuzla görüşmeden bu ilaçları almayı bırakmayın veya ilaç dozunu azaltmayın. İlaç masraflarını doktorunuzla görüşün. Mümkün olan eşdeğer jenerik ilaçları isteyin. Ardından en iyi fiyatlarla alışveriş yapın; Diyabet için birden fazla ilaç kullanıyorsanız, doktorunuzla kombine bir diyabet ilacı almanın olasılığını tartışın; yerel ve eyalet hükümetlerine ve yerel topluluk merkezlerine ve Diyabet ilaçları için klinikler ve tedarik reçete yardımı. Birçok eyalet hükümetinin, Medicaid’e hak kazanmayan kişilere yardımcı olacak programlar vardır; bazı ilaç firmaları uyuşturucu kapsamı dışındakilere yardım sunmaktadır. Doğrudan ilaç firmasını arayarak bilgi alabilirsiniz.

İlk olarak, sağlık sigortanız varsa, poliçenizin neyi kapsadığını öğrenin: Test şeritlerini toplu olarak sipariş edin. 100 sayımlı bir test şeridi kutusu, 50 sayımlı bir kutudan daha ucuzdur. Sağlık kuruluşunuzdan toplu ebatlar sipariş etmesini isteyin; 90 günlük bir arz gibi posta yoluyla şeritleri sipariş etmeyi araştırın. Birçok sigorta planı bunun için daha düşük bir ücret ödüyor; genel marka metre ve sarf malzemeleri arayın; Ücretsiz kan şekeri monitörlerine ulaşmak kolay. Gördüğünüz ilk ücretsiz glikoz sayacını almayın, çünkü uzun vadeli maliyet şeritlerdedir: Alkollü sürüntü almak gerekmez, sabunla iyice temizleyin ve ihtiyacınız olan tek şey sudur. Sizin için mümkün olan bir test programını doktorunuz veya diyabet eğitimcinizle konuşmak için istediğiniz kadar test etmeyi göze almanız gerekir.

Bir kez açıldığında insülininizi ne kadar süreyle kullanabileceğiniz konusunda şeker hastalığı doktorunuza veya eğitimcinize danışın. İnsülin türüne göre değişir. Başlangıç ​​tarihini insülin şişenize veya kalemine yazın, bir insülin kalemi maliyetini bir tüpün maliyetiyle karşılaştırın. Küçük dozlarda insülin kullanıyorsanız, insülin kalemi uzun vadede daha ucuz olabilir, çünkü ayın sonunda daha az insülin atabilirsiniz.; Bir pompa kullanıyorsanız, maliyetini karşılamak için tüm seçenekleri araştırın. Pompa ve sarf malzemeleri; Şırınga toplu olarak satın alın: İnsülini toptan satın alırsanız, son kullanma tarihini kontrol edin ve süresi dolmadan insülini kullanın.