ruh sağlığı: somatizasyon bozukluğu

Bazı insanlar kendi sağlığı hakkında aşırı ve gerçekçi olmayan endişeler var. Bir hastalığa yakalanma konusunda çok endişeli veya tıbbi testler onlar değil göstermek sonra bile, bir hastalığı var kesindir. Ve bu insanlar genellikle ciddi bir hastalığın belirtileri olarak küçük sağlık sorunları veya normal vücut fonksiyonlarını yanlış yorumlarlar. Bir örnek onun baş ağrısı beyin tümörü neden emin olan bir kişidir. kullanılan bu durum hipokondri çağrılacak. Şimdi somatizasyon bozukluğu olarak adlandırılır. somatizasyon bozukluğu ile ilişkili belirtiler kişinin gönüllü kontrolü altında değildir ve onlar büyük sıkıntı neden olabilir ve bir kişinin hayatı ile müdahale edebilir.

Somatizasyon bozukluğu hayatın herhangi bir zamanda meydana, fakat çoğu zaman erken erişkinlik döneminde başlayan yapabilirsiniz. Bu erkek ve kadınları eşit etkiler.

Joe [Greco, yönetmen] bana senaryoyu getirdiğinde ben sadece Sopranos Emmy ödüllü gelmişti. Özellikle ben Sopranos oynadığı karakter bir 360 olacak bir parçası arıyordu. Ben bencil nedenlerle bu rol oynamak için seçtim: Bu hastalık mağdur oluyor sevgi dolu, sevecen kocası olmak için; Marcia Gay [Harden] eski bir dosttur ve Joe Marcia Mary oynamak istedim, bu yüzden Marcia hazırlık, bunu yapmak için ikna kez biz, Fountain House denilen bir yere gitti …

somatizasyon bozukluğu olan kişiler – genellikle hypochondriacs adlandırılan – fiziksel bir hastalık olması konusunda endişeli. böyle nefes veya mide sesler gibi normal vücut fonksiyonları hakkında endişeler, ağrı veya yorgunluk gibi genel şikayetler, uzanabilir tarif belirtiler. somatizasyon bozukluğu olan kişiler numara ya da belirti hakkında yalan değildir; gerçekten onlar hasta olduğuna inanıyoruz.

Bir kişi somatizasyon bozukluğu dahil olabileceğini uyarı işaretleri

somatizasyon bozukluğu kesin nedeni bilinmemektedir. Hastalığın gelişiminde rol oynayabilir faktörler şunlardır

, Teşhis tedavi ve tıkınırcasına yeme bozukluğu yaşayan yeni bir e-posta serisi s