Menopoz ve kilo artışı: menopot mücadele

Menopoz kilo neden olmaz. fazla kilolu kadınların yaş olarak büyüyebilir çünkü Ama, ortalarında bir yedek lastik genellikle “meno-pot” ya da “meno-pudge dönüşmüş bulunuyor.

olsa da, skinny jeans hendek etmeyin – burada bu “orta yaş yayılması” ve ne bu konuda yapabileceğimiz hakkında gerçek bu.

Her kadın önce veya bir kadın bir yıl boyunca adet dönemi devam eden sona doğal zaman zaman olarak tanımlanır aşağıdaki menopoz, belirtilerle karşılaşabilirsiniz. menopoz semptomları oluşursa, bunlar sıcak basması, gece terlemeleri, cinsel ilişki sırasında ağrı nedeniyle vajinal kuruluk için, ve artan anksiyete veya sinirlilik içerebilir.

Kadınlar erkeklerden daha orta yaş döneminde daha fazla yağ var eğilimindedir. Eğer pound katmayan bile, bel çok sıkı olduğu için giysi uymaz bulabilirsiniz. Ne verir?

Doktorlar birkaç şey kilo bu sefer grev açıklamak için birlikte çalışabilir düşünüyorum

Ne lira katmıyor? Hormon seviyeleri. menopoz hormon tedavisi kilo alımını düzeltebilirsiniz dair hiçbir kanıt yok. Ama düzenli egzersiz – yürüyüş gibi basit bir şey bile – menopoz birçok belirtileri yardımcı olabilir.

Ne olursa olsun neden, ABD’de daha menopozal kadınlarda normal kiloda daha kilolu. Bu ekstra lira da ilave sağlık sorunları ile birlikte gelir.

Göbek yağı kalp sorunları, inme, tip 2 diyabet, yüksek tansiyon, artrit, meme ve kolon kanseri ile bağlantılıdır.

beden kitle indeksi (BKİ – boy ve kilo dayalı vücut yağ ölçümü) bile normal, diğer risklerle birlikte büyük bir bel (kadınlar için 35 inç veya daha fazla) kadınlarda diyabet alma şansı daha bağlantılıdır.

Aşırı kilo biraz çaba iyi cevap verir. İşte olur ne

biraz daha az yiyin. Şimdi kazanılan lira senin ortasına doğru gitmek için daha muhtemel olabilir. Amacınız 50s bir gün yardımcı olabilir sadece 200 kalori daha az yemek, genel kilo alımını azaltmak olmalıdır beri.

sağlıklı yemek. Gıda seçimler büyük bir değişim yapmak. Bir çalışmada, kadınların daha fazla besin ve daha az kalori ile bir diyet yiyerek menopozda kilo kaybetti. Onlar balık, meyve ve sebzeler için şekerli içecekler, kızarmış gıdalar, et, peynir ve tatlılar hendeğe.

kas koruyun. Düzenli egzersiz metabolizma artırmak yardımcı olur ve ne yemek yakar ve vücudunuzun daha hızlı genel yağ döken yardımcı olur. Aktif tutulması da kilo artışını önlemeye yardımcı olur kas kütlesi, ekler. , Yürüyüş, koşu ve kuvvet antrenmanı da pound döken yardımcı olur.

senin menopoz belirtileri yönetmek; Sıcak basmaları ve kötü uyku, stres düzeylerini artırabilir. Stres pound paketleri. Egzersiz yardımcı olabilir. Sizin için başka ne işe yarayabilecek doktorunuza danışın.

KAYNAKLAR

Beslenme ve Diyetetik Akademisi: “Menopoz sonrası olası Uzun Vadeli Kilo Kaybı mı?” “Menopoz ve Kilo.

Spor Hekimliği Koleji: “Menopoz-Yaşlı Kadınlar için Egzersiz Önerileri.”

Davis, S. Klimakterik 2012.

Harvard Tıp Okulu: “Abdominal Yağ ve ne About It Yapılacak.”

Uluslararası Menopoz Derneği: “menopoz hormonal tedavi ve orta yaş sağlığı için önleyici stratejilere 2013 Öneriler güncellendi.”

Kuzey Menopoz Derneği (NAMS): “Ağırlık ve Yağ Dağıtım değişiklikler”, “SSS Vücut Değişiklikler ve Belirtileri.

Santosa, S. Diyabet 2012.