Medicare kısmı: hastane bakımı ve hizmetler

Medicare Bölüm A genellikle yatarak tıbbi hizmetleri kapsamaktadır. Bu hastane veya bakım tesisi kalır içerir. Aynı zamanda bazı ev bakım ve darülaceze öder.

Medicare Parçaları A ve B bazen “Orijinal Medicare” olarak adlandırılır. Geleneksel Medicare Eğer Medicare kabul eden herhangi bir doktor veya hastaneye gitmek için izin verir.

Sosyal Güvenlik Kurumu Medicare kayıt yönetir. Sen otomatik 65 iseniz Medicare Bölüm A ve Kısım B alındı ​​ve Sosyal Güvenlik kontrolleri almaktadırlar. Genellikle, üç ayda bir 65 yaşından önce Medicare kartınızı alırsınız. Özel sağlık sigortanız varsa, büyük olasılıkla hiçbir ekstra ücret ödemeden ek kapsama sağlayacaktır çünkü Medicare Bölüm A kaydolmak için mantıklı. Ancak, Bölüm B kapsama için kaydolurken geciktirmek isteyebilirsiniz – bunun için bir aylık prim var – Özel sigorta ayakta tıp hizmetleri için yeterli kapsama alanı sağlar eğer. daha yüksek bir prim ödememek için, sonuçta özel kapsama kaybetmek gerektiğini bir özel Kayıt Dönemi’nde kaydetmeniz gerekir.

Eğer bir sakatlık, Lou Gehrig hastalığı (ALS), ya da böbrek yetmezliği varsa, size 65 daha gençsin Ve 65 ya da eski ama Sosyal Güvenlik ödemeleri alamazsanız, yine de kayıt ettirebilirsiniz bile Medicare alabilirsiniz Medicare. , 800-772-1213 Sosyal Güvenlik Çağrı web sitesini ziyaret edin veya yerel Sosyal Güvenlik dairesinde geçerlidir.

65 yaş üstü insanların büyük çoğunluğu ücretsiz Medicare Bölüm A olsun. Sizin veya eşinizin çalıştı ve 10 yıldan az toplam Medicare vergi ödedi Ama eğer senin kapsama alanı için 2015 yılında 407 $ bir aylık ücret ödemek zorunda kalacak. Geç kayıt varsa, daha yüksek bir aylık tutarı ödeyerek cezalandırılır.

Medicare Bölüm A ücretleri bazı öder

Medicare Bölüm A hakkında daha fazla bilgi için, Medicare web sitesine bakın veya 800-Medicare diyoruz.

KAYNAKLAR

Medicare.gov: ‘Medicare & You 2013’ el kitabı, s 27-31..

Medicare ve Medicaid Hizmetleri Merkezleri: ‘Medicare Programı, Yataklı Hastane İndirilecek ve Hastane ve Genişletilmiş Araç; Hizmetler Koasürans CY 2013 tutarlar: ‘http://ofr.gov/OFRUpload/OFRData/2012-28273_PI.pdf’.

Medicare ve Medicaid Hizmetleri Merkezleri: ” 2013 Medicare güncelleme – Medicare Blog. ‘

sağlık sigortası yardıma mı ihtiyacınız var? Kişiselleştirilmiş eylem planı almak için birkaç soruları yanıtlayın.