Med minoksidil topikal

Med Minoxidil için kullanır

Terapötik Sınıf: Alopesi Ajan

Eğer saç büyümesi minoksidil kullanımı ile ortaya çıkarsa, ilaç genellikle birkaç ay boyunca kullanıldıktan sonra oluşur ve ancak ilaç devam ettikçe sürer. Minoxidil tedavisi kesildikten sonra saç dökülmesi birkaç ay içinde tekrar başlayacak.

, Bu ilaç reçetesiz kullanılabilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Çocuklarda topikal minoksidil etkisinin yaşla ilişkisi üzerine uygun çalışmalar yapılmamıştır. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir ..

Bugüne kadar yapılmış uygun çalışmalar, yaşlılarda topikal minoksidilin kullanımını sınırlayacak geriatriya özgü problemleri göstermedi. Bununla birlikte, çalışmalar tıbbın saç kaybı hikayesi kısa olan genç hastalarda en iyi sonuç verdiğini göstermiştir. Minoxidil, 65 yaşından büyük hastalarda çalışılmamıştır.

Med Minoxidil Kullanmadan Önce

Kadınlarda yapılan araştırmalar, bu ilacı emzirirken bebeğe kullandıklarında en az risk taşıdığını düşündürmektedir.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu ilacı aldığınızda, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı uzmanınızın bildirebilmesi özellikle önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Bu ilacın aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanılması önerilmez. Doktorunuz size bu ilaçla tedavi etmemeye karar verir veya aldığınız diğer ilaçlardan bazılarını değiştirmeye karar verebilir.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, minoksidil içeren bir dizi ürünün doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Med Minoxidil’e özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bu ilaç genellikle hasta talimatlarıyla birlikte gelir. Talimatları dikkatle okumanız önemlidir.

Bu ilacı sadece yönlendirildiği şekilde kullanmanız çok önemlidir. Daha fazlasını kullanmayın ve bunu doktorunuzdan emreden daha sık kullanmayın. Bunu yapmak deriden emilme şansını artırabilir. Aynı nedenle minoksidil vücudunuzun diğer bölümlerine de uygulamayın. Vücutta emilim kalp ve kan damarlarını etkileyebilir ve istenmeyen etkilere neden olabilir.

Minoksidil kullandığınız aynı cilt alanına başka cilt ürünleri kullanmayın. Saç rengi, kalıcılar ve saç dinlendiriciler, saç rengi, kalıcı veya rahatlatıcıyı uygulamadan hemen önce kafa derisi yıkandığı sürece minoksidil tedavisi sırasında kullanılabilir. Minoxidil, saç bakımı işleminden 24 saat önce ve sonra kullanılmamalıdır. Cevapsız dozları telafi etmek için minoksidil dozlarınızı ikiye katlamadığınızdan emin olun.

Minoksidil topikal çözeltiyi uygulamak

Minoksidil topikal köpük uygulamak

Kafa deriniz aşınmışsa, tahriş olmuşsa veya güneş yanığı varsa, minoksidil uygulamadan önce doktorunuza danışın.

Minoxidil topikal köpük veya solüsyon sadece saçlı deri için uygundur. Bu ilacı gözler, burun ve ağızdan uzak tutun. Eğer yanlışlıkla gözleriniz, burunlarınız veya ağızlarınızdan bir miktar bulursanız, bölgeyi soğuk musluk suyu ile iyice yıkayın. Pompa spreyini kullanıyorsanız, spreyi nefes almamak için dikkatli olun.

Köpüğü, sıcak veya ateş yakınında veya sigara içerken kullanmayın. Aerosol kutusunu delmeyin, kırmayın veya yakmayın.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, en kısa zamanda uygulayın. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Minoksidil’in Doğru Kullanımı

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Yanıcı: Yangından veya alevden uzak tutun.

Doktorunuzun, bu ilacın düzgün çalışıp çalışmadığından emin olmak ve istenmeyen etkileri kontrol etmek için düzenli ziyaretlerinizdeki ilerlemenizi kontrol etmesi önemlidir.

Minoksidil uyguladıktan sonra kaşıntı, kızarıklık veya kafa derisinin yakılması fark ederseniz doktorunuza bildirin. Kaşıntı, kızarıklık veya yanma ciddi ise, ilacı tekrar yıkayın ve tekrar kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Minioksidil kullanmaya başladıktan sonra saç dökülmesi 2 hafta sürebilir. Saç dökülmesi 2 hafta sonra devam ederse doktorunuza bildirin. Ayrıca, minoxidil’i 4 ay kullandıktan sonra saç büyümeniz artıp artmazsa doktorunuza bildirin.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse en kısa sürede doktorunuza danışın.

Med Minoxidil Kullanırken Önlemler

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx / OTC Rx ve / veya OTC

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

Med Minoxidil Yan Etkileri

Minoksidil topikal

Alopecia triamsinolon, minoksidil topikal, Kenalog-40, Rogaine, Kenalog-10, Rogaine Kadınları, Erkeklerde Saç Büyüme Tedavisi, Rogaine Erkek Ekstra Mukavemeti, Aristospan, Saç Yenileme Tedavisi Kadınlar için