masaj terapisi – Konu genel bakış

Masaj kaslar gibi vücudun yumuşak dokuları, sürtünme olduğunu. Masaj, gerilimi ve ağrıyı azaltmayı kan akışını geliştirmek ve rahatlama teşvik yararlı olabilir. Masaj terapistleri genellikle kendi elleriyle basınç uygulayın, ama onlar da kendi ön kol, dirsek veya ayak kullanabilirsiniz. masaj en az 80 farklı türleri vardır. Bazı nazik ve bazı çok aktif ve yoğun.

borç ile ilgili endişeler sizi aşağı ağırlığında musunuz? size giderleri frenlemek ve daha iyi finansal sağlığı olsun yardımcı olmak için bu kontrol listesini kullanın; Kredi kartları kesti. Eğer bir tutmak istiyorsanız, evde bırakın; Mali kayıtları düzenlemek. Eğer borçlu ve kime ne kadar anlamaya; Bir sonraki ay kesebilir gereksiz harcamalar arıyor, bu ay ne harcama izlemek; Geç ücretleri önlemek için zamanında faturaları ödemek; eğer tam olarak kredi kartı bakiyeleri ödemek. Sonraki en iyi şey: sağlayın …

Derin doku masajı daha aktif ve yoğun. Uzun süreli kas gerginliği tedavi etmek için kullanılır. Terapist bir İsveç masajı tekniği ile varılan daha kaslarının derin tabakalarına ulaşmasını yoğun baskı kullanarak (parmaklar, başparmak ve dirsek ile) yavaş vuruş uygular.

İşe ya da okula sonra dinlenmek için, ya da sabah kendinizi enerji için kendi kendine masaj kullanabilirsiniz. diğer görevleri yaparken veya dinlenirken kolayca ayak, el, ya da boyun masaj yapabilirsiniz. rahat kıyafetlerle ve otururken ya da rahat bir pozisyonda yatarken eğer kendine masaj en iyi şekilde çalışır. çıplak cildi masaj yağı ya da losyon kullanın.

Tetik nokta masajı az nazik ve bazen rahatsız edici olabilir. Terapist knot veya kas rahatla kadar devam eden, gereksiz yere veya yaralandı sıkı, gergin kaslara sağlam baskı uygular. Eğer masaj sırasında herhangi bir rahatsızlık hissediyorsanız masaj terapisti bildirin.

Bazı insanlar dokunmatik şifa çünkü masaj çalıştığını hissediyorum. Dokunmatik da bakmakta duygusu iletir.

İnsanlar rahatlama teşvik etmek ve ağrıyı azaltmak için masaj kullanın. Aynı zamanda kas gerginliği rahatlatmak ve kan akışını geliştirmek sinirler üzerindeki baskıyı hafifletmek ve normal eklem hareketi geri yükleyebilirsiniz.

Ne zaman düzgün yapılmazsa, masaj güvenli olarak kabul edilir. Eğer bir masaj eğer Ama önce doktorunuzla konuşun

Terapötik Masaj ve Bodywork (NCBTMB) Ulusal Sertifikasyon Kurulu tarafından Sertifikasyon için masaj terapisti eğitimi belirli bir düzeyde sahip olmasını sağlar ve belirli uygulama yönergeleri kullanır. Masaj pahalı olabilir unutmayın, genellikle sigorta kapsamında ve bir zaman kararlılık gerektirir değildir.

Eğer geleneksel tıbbi tedavi ile bir alternatif tedavi birleştirerek düşünmeye eğer ya da alternatif tedavi kullanıyorsanız, her zaman doktorunuza bildiriniz. Sizin klasik tıbbi tedavi vazgeçmek için güvenli ve sadece alternatif bir tedavi dayanmaz olabilir.

Sen açık yaraları, morluklar, veya zayıf cilt alanları vardır; Bir damarda kan pıhtısı var; Sen, bir kanama bozukluğu, düşük kan trombosit sayımı, ya da warfarin (Coumadin) gibi bir kan inceltici ilaç almak.