lupus diyet ve beslenme

lupus neden olabilir ya da o onu tedavi edebilir hiçbir gıdalar vardır. Yine de, iyi beslenme hastalığı için genel bir tedavi planının önemli bir parçasıdır.

23, ben dünya üstünde oldu. Ben bir yazar olarak benim rüya iş vardı ve hikayeleri araştırma Kuzey Amerika her yerinden gitti. Benim ilk konağı satın aldı. Ben hayatı seven edildi; Montreal için bir yolculuktan sonra, ben grip geliştirdi. Ben bitkin düştü. Ben sık sık geziler sonra yoruldum, ama bu sefer farklı oldu. Ellerim benim eklemleri sert, sallayarak ve kalbim yarış oldu. Ben ancak merdivenlerden yukarı yapabiliriz. gün içinde aşağıdaki benim belirtiler kötüleşti. Doktor olabilir sonrası ağrı daha da kötüsü ne zaman doktora hissetti …

Eğer Lupus varsa, zengin, sağlıklı bir diyet takip yardımcı olabilir

Burada bu önemli faydalar elde etmek için lupus, diyet ve beslenme hakkında bilmeniz gerekenler.

Lupus iltihabi bir hastalıktır. kanıtlanmış olmasa da bu yüzden iltihabı mücadele gıdalar lupus belirtileri yardımcı olabilir, mümkündür. Yakıt iltihabı onları kötüleştirebilir Öte yandan, gıdalar.

mümkün olan anti-enflamatuar özellikleri olan yiyecekler antioksidan olarak adlandırılan maddeler bakımından zengin olan meyve ve sebzeler, içerir. Buna ek olarak, bu tür balık, fındık, keten tohumu, kanola yağı ve zeytinyağı gibi omega-3 yağ asitleri içeren gıdalar da iltihapla mücadele yardımcı olabilir.

iltihap ve diğer belirti azaltmak; güçlü kemikler ve kas korumak; ilaçların yan etkileri ile mücadele; Başarmak veya sağlıklı bir tartın korumak; Kalp hastalığı riskini azaltmak

Doymuş yağ, diğer taraftan, kolesterol seviyelerini yükseltmek ve enflamasyona katkıda bulunur. Böylece sınırlı olmalıdır. doymuş yağ kaynakları kızartılmış gıdalar, ticari unlu mamuller, kremalı çorbalar ve soslar, kırmızı et, hayvansal yağ, işlenmiş et ürünleri ve yüksek yağlı süt ürünleri sayılabilir. Bu tam yağlı süt, yarım ve yarısı, peynir, tereyağı ve dondurma içerir.

önlemek için bir gıda yonca filizi olduğunu. kas ağrısı, yorgunluk, anormal kan testi sonuçları ve böbrek sorunları içeren sendromu gibi – Yonca tablet lupus işaret fişekleri veya lupus ile ilişkilendirilmiştir. Bu sorunlar, alfalfa filizleri ve tohumlarda bulunan bir amino asit ile bir reaksiyon ile bağlı olabilir. Bu amino asit, bağışıklık sistemini aktive ve lupus olan kişilerde iltihabı artırabilir. Sarımsak ayrıca bağışıklık sistemini uyarabilir.

İyi beslenme, güçlü kemikler ve kaslar için çok önemlidir. lupus olan insanlar için, kemik sağlığı belirli bir husustur. osteoporoz riskini artırabilir tedavisi için kullanılan ilaçlar, bir koşul olan kemikler daha az yoğun hale gelir ve kolayca kırılabilir olmasıdır.