kızamık (rubeola) – Konu genel bakış

Kızamık vücudun her yerinde bir döküntü neden olan bir çok bulaşıcı (kolayca yayılır) enfeksiyonudur. Ayrıca, kızamıkçık veya kırmızı kızamık olarak adlandırılır.

Ekonomik Bakım Yasası uyarınca, birçok sağlık sigortası planları kontrolleri, aşıları ve tarama testleri de dahil olmak üzere ücretsiz çocuk koruyucu bakım hizmetleri sağlayacaktır. Daha fazla bilgi edin.

Sağlık Sigortası Merkezi

Kızamık bir virüs neden olur. enfekte bir kişinin yiyecek veya içecek, öksürük hapşırma ya da hisseleri zaman yayılır. kızamık virüsü hava yoluyla seyahat edebilirsiniz. Bu o kişinin öksürük ya da doğrudan hapşırmak olmasa bile virüs olan birisi yakın iseniz kızamık almak anlamına gelir.

döküntü döküntü ortaya kadar 4 gün sonra başlar önce 4 gün başkalarına virüs yayılabilir. insanlar ilk hasta olsun onlar bunu biliyorum önce virüs en sık yayılır.

Eğer kızamık olduysa, tekrar elde edemezsiniz. 1957 tarihinden önce doğan Çoğu kişi kızamık oldu.

Kızamık ilk belirtileri hapşırma kötü soğuk bir yüksek ateş, burun akıntısı, boğaz ağrısı ve öksürük hack gibidir. boyun lenf düğümleri şişebilir. Ayrıca çok yorgun hissediyorum ve ishal ve kırmızı, ağrılı gözleri olabilir. Bu belirtiler gitmesini başladığınızda, vücudun her yerinde bir döküntü tarafından takip ağız içinde kırmızı lekeler, alacak.

yetişkin kızamık olsun, onlar genellikle olsun çocuklara daha kötü hissediyorum.

Bu genellikle kızamık olan birisi var olmuştur sonra belirtiler almak için yaklaşık 7 ila 18 gün sürer. Bu kuluçka dönemi olarak adlandırılır.

Eğer düşünüyorsanız kızamık, öncesinde çağrı ve bir doktorun ofisine gitmeden önce belirtiler açıklamak zorunda.

Bir sınav yaşadım sonra o size kızamık olduğunu şüphelenirse, doktorunuz bir kan testi ve / veya viral kültür sipariş edebilirsiniz.