Erkeklerde depresyon: sorunları anlama

Erkeklerde depresyon belirtileri ve semptomları

Erkeklerde depresyon ciddi bir tıbbi durumdur, ancak birçok erkek bunu görmezden gelmeye ya da tedaviyi reddetmeye çalışmaktadır. Belirtileri ve belirtileri öğrenin – ve ne yapmalı.

Erkeklerde depresyon sıklıkla tanı konulmaz

Sinirli, izole veya geri çekilmiş hissediyor musunuz? Kendini sürekli çalışıyor buluyor musun? Çok içiyor musun? Bu sağlıksız başa çıkma stratejileri erkek depresyonunuz olduğu yönünde ip uçları olabilir.

Erkeklerde depresyon ve intihar

Depresyon erkekleri ve kadınları farklı şekilde etkileyebilir. Erkeklerde depresyon ortaya çıktığında, sağlıksız başa çıkma davranışı tarafından maskelenmiş olabilir. Bir takım nedenlerle erkek depresyonu genellikle tanı konulmaz ve tedavi edilmezse yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Ancak erkek depresyonu genellikle tedavide düzelir.

Depresyon belirti ve semptomları erkeklerde ve kadınlarda farklılık gösterebilir. Erkekler aynı zamanda hem kadınlar hem de farklı baş etme becerileri – hem sağlıklı hem de sağlıksız – kullanmaya meyillidir. Erkeklerin ve kadınların neden depresyonda farklı şekillerde yaşayabileceği net değildir. Muhtemelen beyin kimyası, hormonlar ve yaşam deneyimleri gibi bir dizi faktörü içerir.

Depresyonlu kadınlar gibi, depresyonu olan erkekler de

Erkeklerde depresyon belirtileri olabilecek ancak bu şekilde tanınmayan diğer davranışlar arasında

Bu davranışlar, diğer zihinsel sağlık sorunlarının işareti veya çakışması olabileceği için, profesyonel yardım, doğru tanı ve uygun tedavinin anahtarıdır.

Depresyonu olan erkekler genellikle aşağıdakileri içeren çeşitli nedenlerle teşhis edilmez:

Kadınlar erkeklerden daha sıklıkla intihar girişiminde bulunsa da, erkekler intihar etme olasılığı daha yüksektir. Çünkü erkekler