bel ağrısı için ilaçlar

senin alt sırt ağrılı ve boğaz olduğunda, her şey yok – köpek hayvan eğildim bir mutfak dolabının içine ulaşmasını – bir ağrı dayanılmaz bir sarsıntı tetikleyebilir. hiçbir şey rahatlama bulmaktan daha önemli olduğu gibi o zaman, o hissedebilirsiniz. İlaçlar, bu kılavuzda listelenen olanlar gibi, yardımcı olabilir. Fakat etkin bir ağrı tedavisi için egzersiz ve fizik tedavi ile birlikte kullanılmalıdır.

bel ağrısı olan kişiler genellikle reçetesiz ağrı kesiciler ilk deneyin.

Nonsteroidal anti-enflamatuar ilaçlar (NSAID) – aspirin, naproksen sodyum (Aleve, Naprosyn) ve ibuprofen (Advil, Motrin) de dahil olmak üzere – en sık kullanılan ağrı kesiciler arasında yer almaktadır. Onlar şişme, hafif inflamasyon geliştirmek ve alt sırt ağrısı için eşit derecede iyi hakkında çalışır. NSAID oldukça güvenli ilaçlar olmasına rağmen, potansiyel yan etkilerinin farkında olmaları önemlidir. düşük dozlarda kısa süreler için alındığında NSAID güvenli vardır. Eğer uzun bir süre (aylar ya da yıllar) ve kanama mide ağrısı, ve mide ülseri içerebilir üzerinde yüksek dozlarda alınması durumunda Yan etkiler çoğunlukla meydana gelir.

Naproksen ve ibuprofen ve diğer bazı reçeteli NSAİİ uzun süre ya da kalp hastalığı olan kişilerde onları almak kişilerde kalp krizi veya inme riskini artırabilir. Sen daha uzun 10 gün boyunca NSAID almadan önce doktorunuza görmelisiniz.

Asetaminofen (Actamin, Panadol, Tylenol) bir NSAID değil, ama ağrı ile yardımcı olabilir ve NSAID yapmak gibi mide problemleri riskini artırmak değildir. Ancak, asetaminofen önerilen miktardan daha fazla alarak size altta yatan karaciğer hastalığı, özellikle karaciğer hasarına neden olabilir. Bu yüzden paket üzerinde tavsiye edilen dozdan daha fazla almamaya önemlidir. Karaciğer hastalığınız varsa, asetaminofen almadan önce doktorunuza danışın.