Meclizine, buclizine ve cyclizine (oral yol, parenteral yol) önlemleri

Alerjiler için deri testleri yapmadan önce bu ilacı kullandığınızdan sorumlu doktora söyleyin. Testin sonuçları bu ilaca göre de etkilenebilir.

Buclizine, cyclizine veya meclizine, alkol ve diğer CNS depresanlarının (uyuşuk veya daha az uyanık hale getiren ilaçların) etkilerini artıracaktır. CNS depresanlarına bazı örnekler arasında saman nezlesi, diğer alerji veya soğuk algınlığı, sakinleştiriciler, sakinleştiriciler veya uyku ilacı, reçeteli ağrı tıbbı veya uyuşturucu, barbitüratlar, nöbetler için ilaçlar, kas gevşetici maddeler veya bazı diş anestetiklerini de içeren anestetik maddeler bulunmaktadır. Bu ilacı kullanırken yukarıdakilerden herhangi birini almadan önce doktorunuza danışın.

Bu ilaç bazı insanlara normalden daha uykulu ya da daha az uyanık olmasına neden olabilir. Sürüşe başlamadan önce bu ilaçla nasıl tepki verdiğiniz, makineler kullanmanız veya uyanık değilseniz tehlikeli olabilecek başka şeyler yapmanız konusunda bildiğinizden emin olun.

Buclizine, cyclizine ve meclizine ağız kuruluğuna neden olabilir. Geçici rahatlama için şekersiz şeker veya sakız kullanın, ağzınızda biraz buz eriyen veya tükürük yerine kullanın. Bununla birlikte, ağzınız 2 haftadan uzun süre kurumuş hissetmeye devam ederse, doktorunuzla veya diş hekiminizle görüşün. Ağzın kuruluğunun devam etmesi, diş çürüğü, diş eti hastalığı ve mantar enfeksiyonları gibi diş hastalıkları riskini artırabilir.