Lobüler karsinoma in situ (lcis) baş etme ve destekleme

LCIS ​​kanser olmasa da, gelecekteki göğüs kanseri riskiniz konusunda sizi endişelendirir. Teşhiniz ile baş etmek, korku ve belirsizliğinizi yönetmenin uzun vadeli bir yolunu bulmak demektir.

Bu öneriler LCIS tanısı ile başa çıkmanıza yardımcı olabilir

Bakımınız hakkında kararlar almak için LCIS hakkında yeterince bilgi edinin. Doktorunuza teşhisi ve göğüs kanseri riski için ne anlama geldiğini sorunuz. Tedavi seçeneklerinizi araştırmak için bu bilgiyi kullanın.

Daha fazla bilgi edinmek için Ulusal Kanser Enstitüsü gibi saygın bilgi kaynaklarına bakın. Bu, bakımınız hakkında seçim yaparken kendinizi daha fazla güvende hissetmenizi sağlayabilir.

Tüm tarama randevularınıza gidin. Göğüs kanseri tarama sınavlarından önce biraz endişe yaşayabilirsiniz. Bu endişenin sizi tüm randevularınıza sokmasına engel olmayın. Bunun yerine, önceden planlayın ve endişeli olmanızı bekleyin.

Endişelerinizle baş edebilmek için, randevunuzdan önceki günlerde hoşunuza giden şeyleri yapmak için vakit harcayın. Arkadaşlarınızla veya ailenizle vakit geçirin veya kendiniz için sessiz vakit geçirin.

Sağlığınız hakkında neler yapabileceğinizi kontrol edin. Yaşam tarzınızda sağlıklı değişiklikler yapın, böylece elinizden gelenin en iyisini hissedebilirsiniz. Meyve, sebze ve tahıllara odaklanan sağlıklı bir diyet seçin.

Haftanın en günlerinde 30 dakika aktif olmaya çalışın. Her gece yeterince uyu ve böylece dinlenmiş hissi uyandır. Hayatınızda stres ile başa çıkmanın yollarını bulun.