metilpentan: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

1,3-Dimethylbutanamine, 1,3-dimetilbütilamin, 1,3-Dimetil-butilamin, 1,3 dimethylbutylamine Sitrat, 2-amino-4-metilpentan, 4-AMP, 4-amino-2-metilpentan sitrat, 4- Amino-2-pentanamine, 4-Metil-2-pentanamine, 4-metilpentan-2-amin, AMP ..; Tüm Adları 1,3-Dimethylbutanamine, 1,3-dimetilbütilamin, 1,3-Dimetil-butilamin, 1,3 dimethylbutylamine Sitrat, 2-amino-4-metilpentan, 4-AMP, 4-amino-2-metilpentan Sitrat gör 4-amino-2-pentanamine, 4-Metil-2-pentanamine, 4-metilpentan-2-amin, AMP sitrat, dimetilbutilamin, DMBA, metilpentan sitrat; gizle İsimler

Metilpentan ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından yasaklandı güvensiz kimyasal 1,3-Dimethylamylamine (DMAA) benzer bir kimyasaldır. Genellikle, insanların kilo yardımcı atletik performansı artırmak ve beyin fonksiyonlarını iyileştirmek için iddia takviyeleri bulunur.

Metilpentan bir uyarıcı gibi çalışır ve kimyasal DMAA benzer. DMAA gibi, kan damarlarının vücudun bazı bölgelerinde sözleşme ve kalp atım hızı hızlandırmak için neden olabilir.

Yetersiz Kanıt fo; Kilo kaybı; Atletik performansı; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için metilpentan etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

ağız yoluyla metilpentan alarak OLASI UNSAFE olduğunu. o DMAA benzer ve bir uyarıcı gibi çalışması için düşünce olduğundan, bu tür hızlı kalp atışı, kan basıncı artışı, titreme ve anksiyete gibi yan etkilerin görülme şansını artırabileceğini endişe var; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Yeterince gebelik ve meme -Besleme sırasında metilpentan kullanımı hakkında bilinen değil. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek.

Şu anda metilpentan Etkileşimler için hiçbir bilgiye sahip

metilpentan uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda metilpentan için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Olumsuz Olay Raporu. Jack3d. Doğal MedWatch 28 Mayıs 2011’dir.

Cohen PA, Travis JC ve Venhuis BJ. insanlarda test hiçbir sentetik uyarıcı, 1,3-dimetilbütilamin (DMBA), çoklu diyet takviyeleri tanımlanır. Uyuşturucu Testi Analizi., 2014/10/08.

Farney TM, McCarthy Cı Canale RE, et al. 1,3-Dimethylamylamine ve kafein içeren diyet takviyeleri sindirerek sağlık yetişkinlerin hemodinamik ve hematolojik profil. Nutr Metab Insights 201; 5: 1-12.

FDA güvenlik delil yetersizliğinden dolayı DMAA ürünlerin pazarlanmasını meydan okuyor. ABD Gıda ve İlaç İdaresi, 27 Nisan Mevcut 2012’de: http://www.fda.gov/NewsEvents/Newsroom/PressAnnouncements/ucm302133.htm

Gee P, Jackson S Easton J. Başka acı hap: DMAA parti hapları toksisite bir olgu. N Z Med J 201; 123: 124-7.

Malzeme Güvenlik Bilgi Formu. 1,3 dimethylbutylamine,% 98. https://www.fishersci.ca/viewmsds.do?catNo=AC314700050.

McCarthy C Canale RE Alleman RJ ve diğ. Sağlık erkekler ve kadınlarda bir kilo kaybı besin takviyesi biyokimyasal ve antropometrik etkiler. Nutr Metab Insights 201; 5: 13-22.

McCarthy C Farney TM, Canale RE, et al. Bitmiş bir diyet takviyesi genç erkek ve kadınlarda lipolizi ve metabolizma hızı uyarır. Nutr Metab Insights 201; 5: 23-31.

besin takviyesi DMAA çıkarılması. Ordu Tıp, Genel Cerrahi Uzmanı Ofisi, Boş 2011. http:: // humanperformanceresourcecenter / diyet-takviyeleri / files / DMAA-pdf. (4 Ocak 2012 tarihinde erişildi).

SWANSON EE, CHEN KK. alifatik aminlerin alisiklik türevlerin presör eylem karşılaştırması. J Pharmacol Exp Ther. 1948, Au; 93 (4): 423-9.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon