menopoz ve hormon tedavisi

doğal ya da uyarılmış olup olmadığı – erken menopoz 40 yaşından önce olur menopoz olduğunu. menopoza giren kadınlara erken sıcak basması, duygusal sorunlar, vajinal kuruluk gibi doğal menopoz olanlar, benzer semptomlar ve cinsel dürtü azalmıştır. Erken menopoz olan kadınların bazıları için, bu belirtiler şiddetlidir. Ayrıca, Erken menopoza giren kadınların hızlı ileri yaşlarda menopoza girmek kadınlar daha zayıf kemikleri almak eğilimindedir. Bu osteoporozun alma ve bir kemik kırılması şanslarını yükseltir. Erken menopoz bu nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir.

Kromozom kusurları. kromozomlarda kusurlar erken menopoza neden olabilir. Örneğin, Turner sendromlu kadınlar kromozomun bir parçası olmadan ikinci bir X kromozomunun olmadan doğan ya da doğarlar. yumurtalıklar normal formu ve erken menopoz sonuçları yoktur.

Genetik. erken menopoz bir aile öyküsü olan kadınlar erken olması kendilerini menopoz olasılığı daha yüksektir.

Otoimmün hastalıklar. Normalde hastalıklarla savaşır vücudun bağışıklık sistemi, yanlışlıkla kendi üreme sisteminin bir parçası saldırır. Bu yumurtalıkların acıyor ve kadınlık hormonları yapma engeller. Tiroid hastalığı ve romatoid artrit bunun hangi iki hastalıklardır.

Cerrahi yumurtalıkların da alınması. Ayrıca ikili ooferektomi denilen her iki yumurtalığın cerrahi olarak çıkarılması, hemen menopoz içine bir kadın koyar. O artık dönemleri olacak, ve hormonlar hızla düşmektedir. O hemen, sıcak basmaları ve azalan cinsel istek gibi menopoz belirtileri olabilir. onların yumurtalıkların hormon yapmaya devam edecektir, çünkü bir histerektomi var, ama onların yumurtalıklar yerinde kalmadı kadınlar menopoza neden olduğu olmayacaktır. onların rahim kaldırılır çünkü Ama, artık kendi dönemleri ve hamile kalamıyor. cerrahi bazen yumurtalıkların kan akımını bozabilir beri sıcak basmaları olabilir. Daha sonra, doğal menopoz, bir veya iki yıl beklenenden daha erken olabilir.

Kanser için kemoterapi veya Pelvik Radyasyon Tedavisi; üreme sistemi kanserleri için kanser kemoterapisi veya pelvik radyasyon tedavisi yumurtalık hasara neden olabilir. Kadınlar, kendi dönemlerinde elde durdurmak doğurganlık sorunları var, ya da doğurganlığı kaybedebilirsiniz. Bu hemen gerçekleşmesi veya birkaç ay sürebilir. Kanser tedavisinde, menopoz girmeden şansını nasıl kullanıldığını çok kullanılan kemoterapi tipi, ve o tedavi alır kadının yaşına bağlıdır. bir kadın daha genç, daha az muhtemel o menopoz girecek.

Kromozom kusurları. kromozomlarda kusurlar erken menopoza neden olabilir. Örneğin, Turner sendromlu kadınlar kromozomun bir parçası olmadan ikinci bir X kromozomunun olmadan doğan ya da doğarlar. yumurtalıklar normal formu ve erken menopoz sonuçları yoktur; Genetik. erken menopoz bir aile öyküsü olan kadınlar erken olması kendilerini menopoz daha fazladır; Otoimmün hastalıklar. Normalde hastalıklarla savaşır vücudun bağışıklık sistemi, yanlışlıkla kendi üreme sisteminin bir parçası saldırır. Bu yumurtalıkların acıyor ve kadınlık hormonları yapma engeller. Tiroid hastalığı ve romatoid artrit olduğu bu gerçekleşebilir iki hastalıklardır; Cerrahi yumurtalıkların da alınması. Ayrıca ikili ooferektomi denilen her iki yumurtalığın cerrahi olarak çıkarılması, hemen menopoz içine bir kadın koyar. O artık dönemleri olacak, ve hormonlar hızla düşmektedir. O hemen, sıcak basmaları ve azalan cinsel istek gibi menopoz belirtileri olabilir. onların yumurtalıkların hormon yapmaya devam edecektir, çünkü bir histerektomi var, ama onların yumurtalıklar yerinde kalmadı kadınlar menopoza neden olduğu olmayacaktır. onların rahim kaldırılır çünkü Ama, artık kendi dönemleri ve hamile kalamıyor. cerrahi bazen yumurtalıkların kan akımını bozabilir beri sıcak basmaları olabilir. Daha sonra, bir yıl beklenenden daha önce ya da iki doğal menopoz olabilir; Kanser için kemoterapi veya Pelvik Radyasyon Tedavisi; üreme sistemi kanserleri için kanser kemoterapisi veya pelvik radyasyon tedavisi yumurtalık hasara neden olabilir. Kadınlar, kendi dönemlerinde elde durdurmak doğurganlık sorunları var, ya da doğurganlığı kaybedebilirsiniz. Bu hemen gerçekleşmesi veya birkaç ay sürebilir. Kanser tedavisinde, menopoz girmeden şansını nasıl kullanıldığını çok kullanılan kemoterapi tipi, ve o tedavi alır kadının yaşına bağlıdır. bir kadın daha genç, daha az muhtemel o menopoz girecek.