Medikal bit maksimum mukavemet topikal

Terapötik Sınıf: Pediculicide

Medi-Lice Maksimum Mukavemet için Kullanım

Kimyasal Sınıf: Pirecikler

Bu ilaç reçetesiz kullanılabilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Piretrinlerin ve piperonil butoksit kombinasyonunun diğer yaş gruplarında kullanılan çocuklarda karşılaştırılmasına ilişkin spesifik bir bilgi bulunmamasına rağmen, bu ilacın çocuklarda yetişkinlerde olduğundan farklı yan etkilere veya problemlere neden olması beklenmemektedir.

Birçok ilaç, özellikle yaşlı insanlarda incelenmemiştir. Bu nedenle, genç yetişkinlerde yaptıklarıyla aynı şekilde çalışıp çalışmadıkları bilinmeyebilir. Yaşlılarda piretrinler ve piperonil butoksit kombinasyon ilaçlarının diğer yaş gruplarında kullanımını karşılaştıran belirli bir bilgi bulunmamasına rağmen, bu tıbbın yaşlılarda yaşlılarda olduğundan farklı yan etkilere veya problemlere neden olması beklenmemektedir.

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Medi-Lice Maksimum Mukavemet Kullanmadan Önce

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, piretrum özü ve piperonil butoksit içeren bazı ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Medi-Lice Maksimum Mukavemetine özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Pirezinler ve piperonil butoksit kombinasyonu ilaç genellikle hasta talimatlarıyla birlikte gelir. Bu ilacı kullanmadan önce onları dikkatle okuyun.

Bu ilacı sadece yönettiği gibi kullanın. Daha fazlasını kullanmayın ve etiket üzerinde tavsiye edilenden daha sık kullanmayın. Bunu yapmak cilt yoluyla emilim şansını ve yan etkileri artırır.

Piretrinler ve piperonil butoksit kombinasyon ilaçlarını ağızdan uzak tutun ve solumayın. Bu ilaç, yutulduğunda veya teneffüs edildiğinde zararlıdır.

Bu ilacın teneffüs olma ihtimalini azaltmak için iyi havalandırılan bir odaya uygulayın (örneğin, serbestçe akan havayla veya fan açıkken).

Bu ilacı, burun, ağız veya vajina gibi gözlerden ve diğer müköz membranlardan uzak tutun çünkü tahrişe neden olabilir. Kazara gözlerinize biraz girerseniz, bir kerede suyla iyice yıkayın.

Bu ilacı kirpiklere veya kaşlara uygulamayın. Eğer bit ile enfekte olurlarsa, doktorunuza danışın.

Bu ilacın jel veya solüsyon formunu kullanmak için

Bu ilacın şampuan şeklini kullanmak için

Yıkandıktan ve kuruttuktan sonra, saçlardan ölü bitleri ve yumurtaları (çürükleri) çıkarmak için nit uzaklaştırma tarağı (özel ince dişli tarak, genellikle bu tıp ile birlikte) kullanın.

Bu ilacı kullandıktan hemen sonra, üzerinde olabilecek ilaçları kaldırmak için ellerinizi yıkayın.

Bu ilaç, yeni taranan biti öldürmek için ilk tedaviden 7-10 gün sonra tekrar kullanılmalıdır.

Bit, yakın vücut temasıyla bir kişiden diğerine kolaylıkla geçebilir. Bu, giyim, şapka, eşarp, yatak takımları, havlu, keseler, saç fırçaları ve tarakları veya enfekte kişilerin saçları gibi şeylerle doğrudan temas yoluyla da gerçekleşebilir. Bu nedenle, evinizin tüm üyeleri, bit için muayene edilmeli ve enfekte olduklarında tedaviye başlanmalıdır.

Bu ilacı pubik (yengeç) bit için kullanmak

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Piretrum ekstraktının ve piperonil butoksidin doğru kullanımı

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Enfeksiyonun başkalarına yeniden enfekte edilmesini veya yayılmasını önlemek için iyi sağlık alışkanlıkları da gereklidir. Bunlara şunlar dahildir:

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse en kısa sürede doktorunuza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Medi-Lice Maksimum Mukavemet Kullanırken Uyarılar

Kullanılabilirlik Rx / OTC Rx ve / veya OTC

Gebelik Kategorisi N Sınıflandırılmamış

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

Head Lice ivermectin topikal, permetrin topikal, Elimit, asetik asit topikal, Sklice, Nix, lindane topikal, RID, malathion topikal, spinosad topikal, Ovide

Medi-Lice Maksimum Güç Yan Etkileri

Piperonil butoksit / piretrinler topikal

Lice permetrin topikal, Elimit, lindane topikal, RID, spinosad topikal, Lice Tedavisi, Natroba, Acticin

 Veya benzer ilgi alanlarına sahip diğer insanlarla bağlantı kurmak için piperonyl butoxide / pyrethrins destek grubuna katılın.