Lorenzo’nun Yağı: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

13-Docosenoic asit, cis-9-oktadesenoik asit, Aceite de Lorenzo Asit à ‰ rucique, asit OlĂique, erüsik asit, gliserol Trierucate yağı, gliserol Triolaeate yağı, Huile de Lorenzo Huile de TriolĂate de GlycĂrol, Oleik Asit.

Lorenzo petrol erüsik asit ve oleik asit olarak adlandırılan iki kimyasal bir kombinasyonudur. İnsanlar ilaç olarak Lorenzo’nun yağı kullanın; Lorenzo’nun yağı sinir sistemini etkileyen iki ilişkili kalıtsal durumlar için bir tedavi olarak kullanılmaktadır. Bunlar çok nadir durumlar adrenolökodistrofi erişkinlerde görülür çocuklar ve Adrenomiyelonöropati oluşur (ALD), denir; Lorenzo’nun yağı bir çocuğun ardından ALD geliştirdi Lorenzo ODONE, adlandırılır. Ailesi hastalığın ilerlemesini yavaşlatmak gibiydi yağ asitlerinin bir karışımı keşfettik. Karışım € śLorenzo en oil.â â € olarak tanındı; ABD’de, Lorenzo’nun yağı Klinik araştırmaya katılan hastaların yalnızca kullanılabilir. Daha fazla bilgi için, 1-800-873-3377 Kennedy Krieger Enstitüsü ile irtibata; Bir reçeteli ilaç olarak Lorenzo’nun yağı Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onay almak için bir çaba şu anda yok.

Adrenolökodistrofi ve adrenomiyelonöropati çok uzun zincirli yağ asitleri adı verilen bazı kimyasal maddelerin büyük bir birikme neden olan iki nadir görülen genetik bozukluklardır. Lorenzo’nun yağı bu birikmesi bazı önlemeye yardımcı olabilir. Bu yağ asitlerinin birikmesi beyin ve vücutta çok ciddi sorunlara neden olduğu düşünülmektedir.

Muhtemelen Etkili fo; Adrenolökodistrofi (ALD). Lorenzo’nun yağı ALD olan çocuklarda sinir sistemi sorunlarını önlemeye yardımcı olabilir, ancak henüz herhangi bir belirti olmadığını göstermiştir. Lorenzo’nun yağı büyük olasılıkla zaten ALD belirtileri çocuklara yardımcı olmaz; Muhtemelen Etkisiz fo; Adrenomiyelonöropati. Lorenzo’nun yağı alarak belirtiler geliştirmek veya Adrenomiyelonöropati olan hastalarda hastalığın ilerlemesini yavaşlatmak için görünmüyor.

Lorenzo’nun yağı sağlık profesyonellerinin bakım altında kullanıldığında güvenli görünüyor. Lorenzo’nun yağı yan etkileri morarma ve kanama içerebilir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Yeterince gebelik ve meme -Besleme sırasında Lorenzo’nun yağı kullanımı hakkında bilinen değil. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek; Lorenzo’nun yağı bu koşulların daha kötü hale olabilir: pıhtılaşma (trombositopeni) için gerekli kan trombositlerin bir azalma ya da enfeksiyonlar (nötropeni) mücadele için gerekli beyaz hücrelerin azalmasına neden kan hastalıkları.

Şu anda Lorenzo’nun Yağı Etkileşimleri hiçbir bilgiye sahip

Aşağıdaki dozlarda bilimsel Araştırma, incelenmiştir; Moût BY; adrenolökodistrofi (ALD) için: günlük kalori yaklaşık% 20 sağlar Lorenzo’nun yağı doz kullanılmıştır. Başka bir çalışmada, 300 mg / kg / erüsik asit ve oleik asit (her ikisi de Lorenzo yağ içinde yer alan) içinde 1.7 gram / kg / gün günlük kullanılmıştır.

Referanslar

Aubourg P Adamsbaum Cı Lavallard-Rousseau MC et al. Adrenomiyelonöropati için tedavi olarak oleik ve erusik asitler (Lorenzo’nun yağı) bir iki yıllık deneme. N Engl J Med 199; 329: 745-52.

vasküler defekt için kanıt: chai BC, Lorenzo’nun yağı alarak WS, Stewart MW, bir hastada kanama Siminoski K. Etches. Lisansüstü Med J 199; 72: 113-4.

DiGregorio VY, Schroeder DJ. adrenolökodistrofi Lorenzo’nun yağı tedavisi. Ann Pharmacother 199; 29: 312-3.

Duchesne N, Dufour M Bouchard G, ve ark. Adrenolökodistrofi: Lorenzo’nun yağı tedavisinden sonra manyetik rezonans takip. Radiol J 199 Doç Can; 46: 386-91.

Kaplan PW, Tusa RJ Shankroff J, et al. adrenolökodistrofi görsel uyarılmış potansiyeller: gliserol trioleat ve Lorenzo yağı ile bir deneme. Ann Neurol 199; 34: 169-74.

Kickler TS Zinkham WH, Moser, et al. adrenolökodistrofi hastalarda trombositler üzerinde erusik asit etkisi. Biochem Mol Med 199; 57: 125-33.

Maeda K, Suzuki Y, Yajima S, et al. diyet erusik asit tedavisi ile adrenolökodistrofi olan bir erkek çocukta klinik ve MRG bulguları iyileştirilmesi. Beyin Dev 199; 14: 409-12.

Moser HW Raymond GV, Lu SE, vd. Takibi Lorenzo’nun Yağı ile tedavi adrenolökodistrofi 89 asemptomatik hastaların. Arch Neurol 200; 62: 1073-1080.

Moser HW. adrenolökodistrofi ve Adrenomiyelonöropati klinik ve tedavi yönleri. J Neuropathol Experimental Neurology 199; 54: 740-5.

Poulos bir Gibson R keskin P, et al. Lorenzo yağı ile muamele edildikten sonra X-bağlantılı adrenolökodistrofi beyinde çok uzun zincirli yağ asitleri. Ann Neurol 199; 36: 741-6.

Rasmussen E, Moser AB, Borel J, et al. adrenolökodistrofi hastalarda beyin, karaciğer ve adipoz doku erüsik ve çok uzun zincirli yağlı asit düzeyi gliseril trierucate ve trioleat yağlar (Lorenzo yağ) ile işlemden geçirildi. Neurochem Res 199; 19: 1073-1082.

tedavi adrenolökodistrofi olarak Revell P, Yeşil A, Yeşil S. Trombositler: kısa bir rapordur. J devral Metab Dis 199; 18: 635-7.

Çinli bir çocuk Wong V. Adrenolökodistrofinin. Beyin Dev 199; 14: 276-7.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon