lobelia: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Astım ot, Bladderpod, Emetic Herb, Gagroot, herbe bir asthme, Hint Tütün, Lobelia inflata, LobĂlie, LobĂlie sutyenler »Lante, LobĂlie EnflĂe, LobĂlie GonflĂe, Pukeweed, Tabac Hindistan, Kusma Wort, Vahşi Tütün.

Lobelia bir bitkidir. yerüstü parçaları tıp yapmak için kullanılır; Lobelia astım, bronşit, boğmaca ve yenidoğanlarda nefes (apne) darlığı da dahil olmak üzere solunum sorunları için kullanılmaktadır. Bazı insanlar onları rahatlamak yardımcı olmak için bir yatıştırıcı olarak lobelia alır. Diğer insanlar terlemeyi arttırmak için kullanın; Lobelia kas ağrısı, romatoid artrit (romatizmal nodüller), çürükler, burkulmalar, böcek sokması, zehirli sarmaşık ve mantar ile ilgili ortak topaklar için cilde uygulanır; İmalatta, lobelia öksürük preparatlar ve tahriş önleyici ürünlerde kullanılır. dünyada bazı stop sigara ürünleri bir madde olarak lobelia bulunmaktadır. Ama 1993 yılından bu yana, üreticilerin araştırmalar lobelia stop sigara ürünleri daha etkili yapmaz bulduğumda var ABD’de satılan stop sigara ürünlerinde lobelia dahil izin edilmemiştir.

Lobelia ince mukus (balgam) özellikle astım olan kişilerde, daha kolay (balgam) öksürükle yapmak ve nefes yardımcı olmak için olabilecek kimyasallar içerir. lobelia bir kimyasal nikotine benzer eylemler vardır.

Muhtemelen Etkisiz fo; Sigara bırakma. Çoğu araştırma lobeline, lobelia bulunan bir kimyasal alarak insanların sigarayı veya çiğneme tütünü bırakmak yardımcı olmadığını göstermektedir; Yetersiz Kanıt fo; Astım; Bronşit; Öksürük; kas ağrıları, çürükler, burkulmalar, böcek sokması, zehirli sarmaşık, saçkıran ve diğer koşullar için cilt üzerinde kullanın; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için lobelia etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

ağız yoluyla alındığında Lobelia çoğu insan için PEK UNSAFE olarak kabul edilir. Yan etkileri bulantı, kusma, ishal, öksürük, baş dönmesi, titreme ve daha ciddi etkileri şunlardır; Doz aşımı terleme, kasılmalar, hızlı kalp atışı, çok düşük kan basıncı, çökmek, koma, ve muhtemelen ölüm dahil pek çok ciddi toksik etkilere neden olabilir. Yaprak alarak 0,6-1 gram zehirli olduğu söyleniyor, ve 4 gram ölümcül olabilir; Yeterince cilde lobelia uygulanması güvenliği hakkında bilinen değil; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve emzirme: herkes ağız yoluyla lobelia almak benim için PEK UNSAFE var. Gebelik sırasında özellikle endişe ciddi kusmaya neden olabilir. Eğer hamileyseniz veya emzirme durumunda lobelia almayın; Mide ve ülser, Crohn hastalığı, iltihaplı bağırsak hastalığı, enfeksiyon ve diğerleri dahil olmak üzere, bağırsak problemleri: Lobelia gastrointestinal sistem tahriş; Kalp hastalığı: Lobelia kalbi etkilediği gibi görünüyor. Daha büyük dozlar bir etki daha yol açmaktadır.

Lobelia su hap veya benzeri bir etkiye sahip olabilir “diüretik”. lobelia alarak vücut lityum kurtulur ne kadar iyi düşürebilir. Bu vücut içinde ne kadar lityum geliştirmek ve ciddi yan etkilere neden olabilir. Eğer lityum alıyorsanız bu ürünü kullanmadan önce sağlık kuruluşu ile konuşun. Sizin lityum dozunun değiştirilmesi gerekebilir.

lobelia uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda lobelia için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Davison, G. C. ve Rosen, R. C. lobeline ve sigara azaltılması. Psychol.Rep 197; 31 (2): 443-456.

Dwoskin, L. S. ve Crooks, P.A. bir yeni etki mekanizmasını ve uyarıcı kötüye için bir tedavi olarak lobeline potansiyel kullanımı. Biochem.Pharmacol. 1-15-200; 63 (2): 89-98.

Ikeda, K., M. Takahashi, Nishida, M., Miyauchi, M., Kizu, H., Kameda, Y, Arisawa, M., Watson, AA, Nash, RJ, Fleet, GW ve Asano N. Homonojirimycin analogları ve Lobelia sessilifolia ve Adenophora spp bunların glikozitler. (Campanulaceae). 1-12-200 Carbohydr; 323 (1-4): 73-80.

KACZMAREK, F. ve STEINEGGER E. [Botanik sınıflandırma ve cinsi Lobelia alkaloid içeriği.]. Pharm.Acta Helv. 195; 34: 413-429.

KACZMAREK, F. ve STEINEGGER, E. [lobinaline, Lobelia cardinalis ana alkaloid gelen Lobelia inflata alkaloid kağıt kromatografik ayırma.]. Pharm.Acta Helv. 195; 34: 330-333.

LENDLE, L. ve RICHTER, R. [emetik ve Lobelia tentürleri asthmalytic etkileri Farmakolojik analizi.]. Klin.Wochenschr. 10-15-195; 28 (39-40): 665-667.

Lim, D. Y., Kim, Y. S., ve Miwa, izole perfüze sıçan böbreküstü bezinden katekolamin salınımı üzerindeki lobeline S. Etkisi. Auton.Neurosci. 1-30-200; 110 (1): 27-35.

Lopez, R., Martinez-Burnes, J., Vargas, G., Loredo, J., Medellin, J. ve Rosiles, R. Taksonomik, moradilla klinik ve patolojik bulgular koyunlarda (Lobelia benzeri) zehirlenmesi. Vet.Hum.Toxicol. 199; 36 (3): 195-198.

Lovkova, M.I., Buzuk, G.N., Sokolova, S.M., Kliment’eva, N. I., Ponomareva, S.M., Shelepova, O. V. ve Vorotnitskaia, C.I.E. [Şifalı bitki – krom konsantreler. alkaloid metabolizmada krom rolü]. Izv.Akad.Nauk Ser.Biol. 199; (5): 552-564.

Mazur, L. J. De, Ybarrondo L. Miller, J., ve Colasurdo, pediatrik astım için alternatif ve tamamlayıcı tedavilerin G. kullanımı. 200 Tex.Med; 97 (6): 64-68.

Miller, D. K., Crooks, P.A. ve Dwoskin, L.P. lobeline sıçan striatal dilimleri ve talamik sinaptozomlardan nikotin ile uyarılan (86) Rb (+) efflux nikotin ile uyarılan [(3) H] dopamin taşma inhibe eder. Neuropharmacology 200; 39 (13): 2654-2662.

Philipov, S., Istatkova, R., Ivanovska, N., Denkova, P., Tosheva, K., Navas, H. ve Villegas, J. fitokimyasal çalışması ve Lobelia antienflamatuar özellikleri L. Z.Naturforsch.C laxiflora. 199; 53 (5-6): 311-317.

Plakun, A. L., Ambrus, J., Bross, I., Graham, S. Levin, M. L. Ross, sigara içme çekilmesi C. A. Klinik faktörler: ön rapor. Am J Halk Sağlığı Nations.Health 196; 56 (3): 434-441.

Shibano, M., Tsukamoto, D., Masuda, A., Tanaka, Y. ve Kusano G. iki yeni pirolidin alkaloidler, Lobelia chinensis Lour alfa-glukosidaz inhibitörleri olarak, A ve B radicamines. Chem Pharm.Bull (Tokyo) 200.; 49 (10): 1362-1365.

Sopranzi, N., De FeO G., Mazzanti, G., ve Braghiroli, L. [kronik Lobelia ile tedavi edilmiş farelerde biyolojik ve elektrofizyolojik parametreler L. inflata]. Clin.Ter. 5-31-199; 137 (4): 265-268.

STEINEGGER, E. ve Egger F. [Lophilin ve lophilacrin, Lobelia iki yeni alkaloit.]. Pharm.Acta Helv. 8-31-195; 27 (8): 207-211.

Subarnas, A., Oshima, Y., Sidik ve Ohizumi, Y. Lobelia Antidepresan prensibi L. (Campanulaceae) inflata. J Pharm.Sci. 199; 81 (7): 620-621.

Subarnas, A., Tadano, T., Nakahata, N., Arai, Y., Kinemuchi, H., Oshima, Y., Kisara, K., ve Ohizumi, Y., beta-amirin antidepresan aktivitesinin olası bir mekanizma, Lobelia inflata izole palmitat zorunlu yüzme testinde bırakır. Life Sci. 199; 52 (3): 289-296.

Subarnas, p-amirin palmitat A. Tadano, T., Oshima, Y., Kisara, K., ve Ohizumi, Y. Farmakolojik özellikleri, yeni bir merkezi Lobelia inflata yapraklarından izole edilmiş bileşiği, hareket. J Pharm.Pharmacol. 199; 45 (6): 545-550.

Teng L., Crooks, P. A., ve Dwoskin, L. P. lobeline değiştirdiği [3H] dihydrotetrabenazine bağlayıcı ve sıçan striatal sinaptik veziküllerin gelen bültenleri [3H] dopamin: D-amfetamin ile karşılaştırılması. J Neurochem. 199; 71 (1): 258-265.

Weinges, K., Bahr, W., Ebert, W. ve Kloss, S. [Norlobelanidine, Lobelia Polyphylla kanca ve Arn ana alkaloid]. Justus.Liebigs Ann.Chem 197; 756: 177-180.

Hardman JG, Limbird LL, Molinoff PB, ed. Goodman ve Gillman Therapeutics, 9 ed Farmakolojik Temeli var. New York, NY: McGraw-Hill, 1996.

McChargue DE Collins FL Jr Cohen LM. 48 saatlik dumansız tütün yoksunluğu sırasında olmayan nikotinik nemli enfiye değiştirme ve yoksunluk belirtileri üzerine lobeline etkisi. Nikotin Tob Res 200; 4: 195-200.

Stead LF, Hughes JR. Sigarayı bırakmak için lobeline. Cochrane Database Syst Rev 200; 2: CD000124.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon