HRT, ERT, antidepresanlar, ve daha fazlası: menopoz ve perimenopoz için ilaçlar

İlaçlar Eğer rahatsız menopoz belirtileri ile baş yardımcı olabilir. Bazı ilaçlar hormon içerir ve bazı yoktur.

belirtiler yumurtalıkların rahim ile birlikte çıkarılır sahip getirdiği erken menopoz sonucu ise, östrojen tedavisi (ET) düşünebilirsiniz. Ama ET kadınların az sayıda sağlık sorunları riskini artırabilir.

Kısa vadeli, düşük doz HT veya ET düzenli kontrolleri ile 5 yıla kadar 4 için alınabilir. Bu onların menopoz belirtileri bu süre içinde gerileme olduğunu bulacaksınız birçok kadın için de işe yarayabilir.

Doğum kontrol hapları adet kanaması düzenleyen ve menopoza kadar semptomlarını kontrol edebilirsiniz. Menopoz sonrası kullanılmaz; Progestin hapları ve levonorgestrel RİA rahim içine progesteron bir form bırakın. Bu ağır, düzensiz adet dönemleri azaltır. Bazı kadınlar yan etkileri var; Düşük doz vajinal östrojen (krem, tablet veya halka) kuruluk ve ve vajina çevresindeki diğer doku değişikliklerini azaltır; Hap, yama, vajinal halka, jel, veya krem ​​şeklinde hormon tedavisi (HT), menopoz semptomlarını tedavi etmek için de kullanılabilir. Uzmanlar HT sadece zaman mümkün olan en kısa süre için en düşük etkili dozda kullanılması önerilir. ; Bioidentical hormonlar bir laboratuarda yapılan Bioidentical hormonların insan üretilen hormon benzer olduğu. Ama iyi araştırılmış değildir ve geleneksel HT yok aynı sağlık riskleri taşıyabilir. 3 Hormon tedavisinin Herhangi bir iyi mümkün olduğunca kısa bir süre için alınır; Östrojen tedavisi (ET) kemikleri ve ani, erken menopoz ile birlikte gelen şiddetli semptomlar zayıflaması önlemek için kullanılır; östrojen ile Testosteron Testosteron bazen östrojen tedavisi ile düzelmeyen menopoz semptomları için kullanılır. onun riskleri henüz tam olarak bilinmemektedir çünkü Ama, FDA onaylı değildir. östrojen Testosteron estrojen tedavisi (kan pıhtılaşması, inme, göğüs kanseri) ve aynı zamanda, testosteron riskler ve yan etkiler aynı riskler taşır.

Antidepresanlar Antidepresanlar sıcak basması sayısını ve şiddetini azaltabilir. Onlar da sinirlilik, depresyon, ve içine kapanma ile yardımcı olabilir; Klonidin, yüksek kan basıncı ilaç, sıcak basmaları sayısını ve şiddetini azaltabilir. 4 Bazı kadınlar düşük kan basıncı ile ilgili yan etkileri vardır; Gabapenti; (Neurontin) bir antiepileptik ilaçtır. Bu sıcak basmaları sayısını ve şiddetini azaltabilir. 5 Olası yan etkiler uyku hali, baş dönmesi ve şişme; Ospemifene (Osphena) Seks ağrılı hale vajinal değişiklikleri azaltmak için kullanılır.