Akdeniz diyeti – Konu genel bakış

Akdeniz diyeti resmi bir diyet planı ziyade yeme bir yoludur. Bu Akdeniz’e sınır Yunanistan, İspanya, Güney İtalya ve Fransa ve diğer ülkelerde yenen gıdalar bulunuyor.

kalp hastalığı önlemek; Kalp krizi riskini azaltmak; Düşük kolesterol; tip 2 diyabet önlemek; Metabolik sendrom önleyin.

Ziyaret ‘ın Kalp Hastalığı Sağlık cente; Yeni Tanı? mor öğrenin; Kalp krizi: Cleveland CLINI From Bilgi için; Kardiyak Rehabilitasyon: Cleveland CLINI From Bilgi için; Klinik Araştırmalar arıyorsunuz? Onu kontrol edin; Kolesterol Gerçeği; Your Heart Attack knowledg test; Reach Out: Kalp Hastalığı …

Akdeniz diyeti, diğer kalp gibi – bu meyve, sebze ve lifli tahıllar bol miktarda yeme önerir ki sağlıklı diyetler. Ama Akdeniz diyet, kalori% 35 ila% 40 ortalama yağ gelebilir. Çoğu diğer kalp -Sağlıklı kurallar yağdan kalori daha az% 35 elde öneririz. Akdeniz diyeti izin yağlar, balık yağı, zeytin yağı, ve (örneğin kanola, soya, ya da keten tohumu yağı gibi) ve fındık (ceviz, fındık, badem ve) belirli fındık veya tohum yağları gibi doymamış yağlar çoğunlukla. yağların Bu tür kalp üzerinde önleyici bir etkiye sahip olabilir.

Bir Akdeniz tarzı beslenme, bazı hastalıklar için risk düşürmeye yardımcı ruh halinizi iyileştirir ve enerji düzeylerini artırmak olabilir. Aynı zamanda sağlıklı kalp ve beyin tutmak yardımcı olabilir.

Akdeniz tarzı beslenmenin yararları meyve, sebze, balık, yüksek lifli ekmek, kepekli tahıllar, ve sağlıklı yağlar açısından zengin bir beslenme yararları güçlendirir.

Kalbinde ve vücut için, bir Akdeniz tarzı beslenme olabilir

beyniniz için, Akdeniz tarzı beslenme önlemek yardımcı olabilir

Akdeniz diyeti oluşturan sağlıklı gıdalar daha fazla yemek için yapabileceğiniz bazı basit şeyler vardır. İlk olarak, menüde ne olduğunu kontrol edin. Sonra beslenme planı eklemek ne Akdeniz tipi gıdalar bakın.

Geleneksel Akdeniz beslenme çağrısı

Akdeniz diyeti de kadınlar için ve 2 bardak, erkekler için günde kadar her gün yemek-1 bardak kırmızı şarap içerebilir.

inme; Alzheimer hastalığı ve diğer demanslar; Depresyon; Parkinson hastalığı.

Bu tür üzüm, yaban mersini, domates, brokoli, biber, incir, zeytin, ıspanak, patlıcan, fasulye, mercimek, nohut ve olarak meyve ve sebze her gün, çeşitli yeme; Bu tür yulaf, kahverengi pirinç ve kepekli ekmek, makarna, ve kuskus gibi tam tahıllı gıdalar her gün, çeşitli yeme; Böyle kanola, soya, keten tohumu ve benzeri fındık, zeytinyağı ve bazı fındık veya tohum yağları gibi sağlıklı (doymamış) yağ, seçimi. Günlük kalori% 40 yaklaşık% 35 ağırlıklı olarak doymamış yağlar, yağ gelebilir; Bu yağı, palmiye yağı, hindistan cevizi yağı gibi sağlıksız (doymuş) yağ, sınırlama. Ve sınır yağlar gibi tüm süt ile yapılmış et ve süt ürünleri gibi hayvansal ürünlerde, bulunan; kepekli tahıllar, fasulye, mercimek, ve sebzeler çoğunlukla vejetaryen yemek yeme; balık gibi ton balığı, somon, uskumru, göl alabalığı, ringa, sardalye ya da en az 2 kez bir hafta, yeme; süt, peynir, yoğurt ya da düşük yağlı süt ürünleri, her gün ya da haftalık, orta miktarda yemek; orta kümes miktarda ve yumurta 2 günde veya haftada bir yeme; çok küçük miktarlarda bir ay sadece birkaç kez kırmızı et sınırlandırılması. Örneğin, et bir porsiyon 3 ons olduğunu. Bu bir iskambil destesi büyüklüğünde; Haftada sadece bir kaç kez tatlılar ve tatlılar sınırlandırılması. Bu soda gibi şekerle tatlandırılmış içecekler dahildir.