lupus ilaçlar listesi, yan etkileri, kullanım ve daha fazlası

İlaçlar Lupus tedavi edemez, ancak birçok belirtiler kontrol edebilir ve sık sık önlemek veya yavaş organ hasarı olabilir.

Eğer Lupus varsa, bir noktada cilt sorunları var olasıdır, ancak tedavi rahatlama getirebilir; Doktorunuz büyük olasılıkla sorunları temizlemek için, böyle bir steroid krem ​​veya jel gibi bir merhem olacaktır. Bazen steroid çekim kullanılır; Ayrıca, çok cilt reaksiyonları önlemeye yardımcı olabilir. en iyi yolu güneşin ultraviyole (UV) ışınlarına karşı kendinizi korumak için güneş koruyucu kullanmaktır.

Doktorunuz mümkün olan en iyi dengeyi ulaşana kadar doz ve ilaç kombinasyonlarını değiştirmek gerekebilir.

Eğer hafif hastalık ya da yaşam kalitesini etkileyen belirtiler var ama organ tehdit sorunları yoksa, doktorunuz reçete olabilir

Eğer daha ciddi bir hastalık varsa, doktorunuz reçete olabilir

Bir damar veya arter (Venöz veya arteriyel tromboz) kan pıhtıları vardı, ya da kan pıhtılaşması riskini artırır antifosfolipid antikor sendromu var varsa, doktorunuz bir kan inceltici (antikoagülan) reçete edebilir. Zaten kan pıhtılarını varsa, bu özellikle önemlidir. Bir miktar aspirin zaman antifosfolipid antikor sendromu kan pıhtılaşmasını yavaş için kullanılan bir steroid olmayan anti-inflamatuar ilaç (NSAID) ‘dir.

Asetaminofen veya bazen de anti-sıtma ilaçlar ile kombinasyon halinde, steroid olmayan anti-enflamatuar ilaçlar (NSAID’ler),. Asetaminofen ve NSAİİ sık sık semptomları azaltmak için yeterli; hidrosilklorokin gibi Antimalaryal ilaçlar (Plaquenil); Düşük doz kortikosteroidler ve / veya kortikosteroid kremler veya merhemler.

Bazı lupus ilaçlar, asetaminofen ve prednizon gibi, gebelik sırasında güvenli kabul edilmektedir. Diğerleri olmayabilir. Hamile olduktan sonra lupus ilaç alarak durdurmak mümkün olmayabilir. Ya da bir belirti parlaması için ilaç alarak başlamak gerekebilir. Mümkünse, hamilelik üzerinde olabilecek etkileri Lupus hakkında bilgi böylece hamile kalmadan önce doktorunuzla konuşun.

kortikosteroidler güçlü ilaçlardır ve ciddi yan etkilere neden olabilir, çünkü doktorunuz en çok faydayı verecek en düşük doz tavsiye eder.

Lupus’lu Bazı insanlar sülfonamidler (sülfa ilaçlar) olarak adlandırılan antibiyotik ilaçlara karşı duyarlıdır. Bunlar Bactrim, Septra, ve diğerleri sayılabilir. Doktorunuz gerekirse, sülfa içermeyen ilaçlar reçete edebilir.

prednizon gibi kortikosteroidler; azatioprin, belimumab, siklofosfamid, metotreksat veya Mikofenolat mofetil olarak immünosupresif ilaçlar.

Lupus olan kişiler spontan remisyon geçebiliriz. Bu sizin için olursa, doktorunuz zaman içinde ilaç geri kesmek ya da ilaç vermeyebilir.