Evinizde düşük görme Konaklama Tesisi – Konu genel bakış

Eğer düşük görme kolay ve güvenli yaşayan yapmak için yapabileceğiniz birçok şey var. Düşük görme rehabilitasyon uzmanları size vizyon azalttı zaman daha zor olabilir detaylı bilgi ve ev işleri ve diğer etkinlikler yapıyor eğitimi verebilir.

Eğer, ve gözünüzden uzak görmek istiyorum ne amaçlanıyor böylece pozisyon aydınlatma; Ekstra aydınlatma sık sık ihtiyaç duyulan alanlarda masa ve zemin lambaları ekleyin; Eğer doğal aydınlatma seviyesini ayarlamak için izin pencere kaplamaları kullanın; Bu tür girişler ve merdivenler olarak emin potansiyel olarak tehlikeli alanlarda iyi aydınlatılmış olduğundan emin olun

Koyu arka planlar, ya da hafif bir arka plana karşı koyu nesnelere karşı hafif nesneleri yerleştirin. beyaz veya açık renkli duvarlar varsa, örneğin, ışık anahtarlar konumunu işaretlemek için karanlık anahtar tabak kullanın. Ayrıca yumuşak kızdırma ve böylece tespit etmek kolaydır ışıklı anahtarları kullanabilirsiniz; bulmak ve kullanmak için onlar daha kolay, böylece de elektrik prizi, fırın aramalar, termostatlar ve diğer öğeleri işaretlemek için zıt renkli boya kullanabilirsiniz; zıt renkli kapı çerçeveleri boyayın. Kapı açık ise, koyu renk ile çerçeve boyayın. Açık renkli kapılar koyu doorknobs kullanın; banyonuzda, bu tür bardak, sabun yemekleri ve hatta sabun gibi öğeler için zıt renk kullanmak.

Kontrast yerine şekil veya konum dışında parlaklık veya renk farklılıkları dayalı nesneleri ve çevrelerini ayırt etmek Gözün yeteneğini kullanır. Eğer düşük görme varsa, benzer parlaklığı veya rengi (düşük kontrast) ile nesneleri ayırt edebilmek için daha fazla ışık gerekebilir.

etiketler, işaretler ve diğer işaretler yaparken böyle bir beyaz zemin üzerine koyu siyah harflerle gibi yüksek kontrast kullanın. göz hizasında işaretleri göndermek; kolayca ve açıkça tanımlanmış böylece sizi herhangi bir ilaç etiketleyin. renkli, yüksek kontrastlı etiketleri için “renk kodu” ilaçlar, baharat, gıda ve diğer öğeler kullanın; Mark size soba ve fırın denetimleri en sık kullandığınız sıcaklık ayarları pozisyonları yanı sıra “açık” ve “kapalı” pozisyonları. Bazı cihazlar ekstra geniş, yüksek kontrastlı işaretler ve göstergeler mevcuttur; Mutfak ve banyo, doğru su sıcaklığı sağlayan musluk ayarlarını işaretleyin. bir lavabo veya küvet taşmayı önlemek için, su geçirmez bant veya su geçirmez marker bir şerit ile istediğiniz su seviyesi işaretleyin; Bu tür ışık halı üzerinde koyu bant olarak tercihen yüksek kontrastlı renk ile boya veya bant ile merdivenler ve rampalar çevresini işaretleyin.