erkekler de, özel beslenme ihtiyaçları var

erkekler ve kadınlar farklı olduğu yolları sayılamayacak kadar çoktur. Şimdi listeye besin ihtiyaçlarını ekleyebilirsiniz.

Kadınların erkeklerden daha çok özel beslenme ihtiyaçları var gibi görünüyor olsa da, biyoloji onlara koyar taleplerini göz önüne alındığında, erkeklerin de beslenme talepleri kendi kümesine dikkat etmek gerekir.

beslenme kısmen neden pek çok sorun gibi kalp hastalığı, obezite ve diyabet gibi hem erkek hem de kadın için ortaktır. Bir nüfus olarak erkek daha büyüktür ve kadınlardan daha fazla kas kütlesi var çünkü genel olarak, erkeklerde mutlak beslenme gereksinimleri, kadınlarda daha fazladır.

[Erkek] kalori ihtiyacı fazladır, “David Heber, MD, Los Angeles UCLA İnsan Beslenmesi Merkezi müdürü diyor.” Bu ihtiyaçlar yağsız vücut kitlesinin pound başına yağsız vücut kitlesinin miktarı ve ortalama yaklaşık 14 kalori bağlıdır egzersiz için ek kalori ile istirahatte günde.

Örneğin, Heber eklendi,% 17 vücut yağ vardır tipik bir 180 kiloluk adam yağsız kas 150 pound olurdu ve istirahat günde 2.100 kalori gerekir. yaklaşık% 23 vücut yağ olarak yağsız vücut kitlesinin 100 lira ile 130 lira ağırlığında bir kadın istirahatte 1400 kalori gerekir.

Sen, fiziksel aktivite için “Heber notları.” Günde 300 ila 500 kalori eklemek olabilir Ancak, farklılıkların oldukça büyük, gördüğünüz gibi.

büyük ölçüde, bu farklılıklar üreme hormonları tarafından tahrik edilmektedir, Heber diyor. Erkeklerde testosteron kadınlar kas kütlesi farklılıkları sorumludur ve bu hormon ekstra protein ve kalori ihtiyaçlarını sürüş ekstra kas oluşturmaktadır.

Ancak daha ince farklılıklar vardır.

denklemin dışına boyut ve ağırlık farklılıkları almak ve vücut ağırlığı veya yağsız vücut kütlesi başına besin ihtiyaçlarını ifade bile, kadınlar ve erkekler arasındaki farklar hala var, “Paul J. Flakoll, Doktora, beslenme fizyolojisi ve müdürü profesör diyor Tasarımı Foods Merkezi Ames, Iowa Iowa State Üniversitesinde Beslenme geliştirin. “Açıkçası, erkekler deneyimi yok böyle hamilelik ve emzirme olarak özellikle kadınlarla ilgili yaşam olaylar sırasında farklılıklar vardır.

kırmızı kan hücreleri dolaşımdaki normal seviyeleri beslenme etkileri olabilir kadınlarda erkeklere göre daha yüksektir, Flakoll erkekler düşük plazma glukoz veya hipoglisemi seviyeleri yanı sıra kadınları tahammül yok olduğunu ekliyor.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Tavuk, Çikolata, Salatalar, Tatlılar, Çorba