erkek meme kanseri tedavisi (pdqто): Erkek meme kanseri için [] -treatment seçenekler

Erkeklerde Meme kanseri kadınlarda meme kanseri ile aynı kabul edilir. (Daha fazla bilgi için Meme Kanseri Tedavisinde üzerinde PDQ özeti bakınız.)

Doktor bize eşim, Chris söyledim Nisan 2002’de, ağzımdan ilk iki kelime “Ah” ve dört harfli bir kelime vardı, meme kanseri vardı. Bu tür bir şey diğer insanlara değil, bize olur – Ben şok ve güvensizlik hissettim. tüm bakıcılara yapmak, artı bir yaşam sağlamak – Ben bu nasıl ele alabileceğinizi hiçbir fikri yoktu. Hemen, benim tutum “Daha iyi olsun onu iş, ve her şeyi yapmak benim işim.” Oldu Ama yine de imkansız gibi görünüyordu; olarak çıktı, Chris evre 3 meme kanseri vardı ve …

Meme kanseri teşhisi konan erkeklerin tedavisi genellikle modifiye radikal mastektomi edilir. lumpektomi ile meme -conserving ameliyat bazı erkekler için de kullanılıyor olabilir.

adjuvan Tedavi

Kanser hücreleri artık görülebilir bir ameliyattan sonra verilen tedavi adjuvan tedavi denir. Doktor ameliyat sırasında görülebilir tüm kanser kaldırır bile, hasta radyoterapi, kemoterapi, hormon tedavisi verilen ve / veya cerrahi sonrası hedefe yönelik tedavi edilebilir, olabilecek herhangi bir kanser hücrelerini öldürmek için denemek için sol.

Bu tedaviler kadınlar olduğu gibi erkeklerde yaşam süresini artırmak için görünür. Hormon tedavisinin hastanın tepkisi tümör hormon reseptörleri (proteinler) vardır bağlıdır. Erkeklerde en çok meme kanserinin bu reseptörleri vardır. Hormon tedavisi genellikle erkek meme kanserli hastalar için tavsiye edilir, ancak sıcak basması ve iktidarsızlık (cinsel ilişki için yeterli ereksiyon olması yetersizlik) dahil olmak üzere birçok yan etkileri olabilir.

uzak Metastaz

(Vücudun diğer bölgelerine yayıldı kanser) uzak metastaz ile erkekler için tedavisi hormon tedavisi, kemoterapi veya her ikisi olabilir. Hormon tedavisi şunları içerebilir

Hormon tedavileri dizisi (ardışık) ‘de kullanılabilmektedir. hormon tedavisi işe yaramazsa, standart kemoterapi rejimleri kullanılabilir. Erkekler genellikle meme kanseri olan kadınların aynı şekilde tedaviye yanıt.

Bu bilgiler, üretim ve Nationa tarafından sağlanır; cance; Enstitü (). yazılı beri bu konudaki bilgiler değişmiş olabilir. En güncel bilgiler için, Nationa temasa; cance; http Internet web sitesi üzerinden Enstitüsü: /; cancer.gov veya 1-800-4-KANSER diyoruz.

 Ulusal Kanser Enstitüsü Halkla İlişkiler