Şiddetli ülseratif kolit orta tedavisinde ilaçlar

Eğer ülseratif kolit (ÜK) varsa, kesinlikle yönetmenize yardımcı olmak için ilaç almak gerekir. İhtiyacınız ne bağlı doktorunuz dikkate alacaktır birkaç tür vardır.

ülseratif kolit üniversiteye geçiş yapmak bazen ezici hissedebilirsiniz. Sen okulda ve sosyal hayatın yeni talepleri ile uğraşıyoruz. kronik hastalık yönetirken bunun üstüne, yeni bir yaşam ortamına uyum ediyoruz; Eğer kampüste yaşıyoruz, bir yurt odası ve banyo paylaşımı olabilir. Ve ülseratif kolit belirtileri tetikler kafeterya yemek yeme konusunda dikkatli olmak isteyeceksiniz; Eğer var diye UC üniversiteye her yönüyle gelişmek anlamına gelmez …

Durumunuz daha şiddetli ya da bu standart tedaviler çalışma kesersek olup olmadığını başka bir şey gerekebilir. Doktorunuz diğer ilaçlar dikkate alabilir. Bazı insanlar da ameliyat gerekebilir.

Kortikosteroidler – Doktorunuz budesonid, hidrokortizon, prednizon veya metilprednizolon olarak başvurabilir – genellikle kısaca “steroidler” denir. Bazı insanlar kas kazanmak için kötüye steroid tür değildir, bu yüzden toplu kadar olmaz.

Bu inflamasyon mücadele için bağışıklık sistemini kapatmak. Bir IV aracılığıyla, hap olarak almak veya lavman veya fitil ile yapabilirsiniz.

Doktorunuz parlama boyunca size almak için bu reçete edebilir. onlar gibi yan etkilere neden olabilir, çünkü ancak steroidler, uzun vadeli bir çözüm değildir

Onlar da gelecek fişekleri engel yoktur. Bu yüzden sadece kısa bir süre için ve yardımcı olan en düşük dozda kullanmak en iyisidir.

ülseratif kolit için ilaçların diğer türleri de, bağışıklık sistemini dim. Doktorunuz bu “immünomodülatörler.” Çağırabilir en yaygın olanları 6-MP, azatioprin ve siklosporin. 5-asas ve kortikosteroidler sizin için iyi çalıştı değil varsa onlar iyi seçenekler olabilir.

Amacınız kolon iltihabı azaltmaktır.

Bu ilaçlar yan etkileri olabilir. Onlar karaciğere zarar verebilir ve cilt kanserlerini, lenfoma ve enfeksiyonları almak için daha olasıdır yapabilirsiniz. Bunları alırsanız, doktorunuz kan testi ve düzenli olarak cilt kanseri için kontrol eder.

Siklosporin özellikle güçlü, ama hızlı çalışır. Doktorunuz kontrol altında ciddi bir parlama almak için reçete ve daha sonra sonra size 6-MP veya azatioprin verebilir. ilaç böbrek sorunları, gut, enfeksiyonlar ve yüksek kan basıncına neden olabilir.

Bu ilaçların bazıları çalışması için birkaç ay sürebilir. Yani doktorunuz bu arada yardımcı olmak için, bir kortikosteroid düşük doz gibi, size daha hızlı hareket eden ilaç verebilir.