Melfiat

Terapötik Sınıf: İştah Önleyici, Merkezi Vekaleten

Melfiat için kullanır

Kimyasal Sınıf: Phendimetrazine

Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

17 yaşından küçük çocuklarda yaşın fendimetrazin uzatılmış salımlı kapsüllerin etkileri ile ilişkisi üzerine uygun çalışmalar yapılmamıştır. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir.

Pediatrik popülasyonda yaşın fendimetrazin tabletlerinin etkileri ile ilişkisi üzerine uygun çalışmalar yapılmamıştır. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir.

12 yaşından küçük çocuklarda, phendimetrazine yavaş salınımlı kapsül kullanılması önerilmez.

Melfiat’ı Kullanmadan Önce

Bugüne kadar yapılmış uygun çalışmalar, yaşlı hastalarda phendimetrazine genişletilmiş salınımlı kapsüllerin kullanımını sınırlayacak geriatrik spesifik problemler göstermedi. Bununla birlikte, yaşlı hastaların yaşla ilgili böbrek problemleri daha ihtimallidir; böylelikle phendimetrazine genişletilmiş salım kapsülleri alan hastalar için dikkatli olunması ve doz ayarlaması gerekebilir.

Geriatrik hastalarda yaşın, yavaş salınımlı kapsüllerin ve tabletlerin etkileri ile yaş arasındaki ilişkiye dair hiçbir bilgi mevcut değildir.

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu ilacı aldığınızda, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı uzmanınızın bildirebilmesi özellikle önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Bu ilacın aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanılması önerilmez. Doktorunuz size bu ilaçla tedavi etmemeye karar verir veya aldığınız diğer ilaçlardan bazılarını değiştirmeye karar verebilir.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, phendimetrazine içeren bir dizi ürünün doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Melfiat’a özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bu ilacı sadece doktorunuzun talimatına uyarak alın. Daha fazla almayın, daha sık almayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın. Fazlaca alınıyorsa alışkanlık haline gelebilir (zihinsel veya fiziksel bağımlılığa neden olabilir).

Bu ilaç 3 formda mevcuttur: uzun süreli salınımlı kapsüller, yavaş salınan kapsüller ve tabletler. Hangi dozaj formunun sizin için uygun olduğunu doktorunuza sorun.

Uzun süreli salınım kapsülünü tamamen yutun. Ezmeyin, kırmayın ya da çiğneyin.

Düşük kalorili bir diyet planı ve düzenli egzersiz için dikkatli bir şekilde doktorunuzun talimatlarını izleyin. Herhangi bir egzersiz programına başlamadan önce doktorunuzla konuşun.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Faydimetrazin’in Doğru Kullanımı

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Doktorunuzun, bu ilacın düzgün çalışıp çalışmadığından ve istenmeyen etkilere neden olmadığından emin olmak için düzenli ziyaretlerinizdeki ilerlemenizi kontrol etmesi çok önemlidir.

Benzphetamine, diethylpropion, mazindol, phentermine, Didrex® veya Suprenza ™ gibi benzer ilaçları da kullanıyorsanız, phendimetrazine kullanmayın. Ayrıca, son 14 gün içinde Eldepryl®, Marplan®, Nardil® veya Parnate® gibi bir MAO inhibitörü (MAOI) kullandıysanız bu ilacı kullanmayın. Bu ilaçları birlikte kullanmak ciddi istenmeyen etkilere neden olabilir.

Hamile iken bu ilacı kullanmanız doğmamış bebeğinize zarar verebilir. Hamilelikten kaçınmak için etkili bir doğum kontrol yöntemini kullanın. İlacı kullanırken hamile kaldıysanız, derhal doktorunuza bildirin.

Bu ilaç alışkanlık yaratıcı olabilir. Eğer bu ilacı birkaç hafta süreyle kullandıktan sonra düzgün çalışmadığını düşünüyorsanız dozu arttırmayın. Bunun yerine, doktorunuza danışın.

Egzersiz yeteneğinizde bir azalma olduğunu fark ederseniz, hafifletirseniz veya göğüs ağrınız, ayaklarınızın şişmesi veya bacak altınız varsa veya nefes almada sorun yaşarsanız, bu ilacı kullanmayı bırakın ve hemen doktorunuzla görüşün. Bunlar çok ciddi bir kalp veya akciğer problemi semptomları olabilir.

Bu ilaç, bazı kişilerin baş dönmesi, başın kurusu veya normalden daha az uyarı halini almasına neden olabilir. Sürüşe başlamadan önce bu ilaca nasıl tepki verdiğinizi, makineyi kullandığınızı veya başınız döndüğünde veya uyanık değilseniz tehlikeli olabileceği başka şeyler yapmak istediğinizden emin olun.

Doktorunuz size söylemediği sürece bu ilacı kullanmayı bırakmayın. Birden bu ilacı kullanmayı bırakırsanız, çok yorgun ve depresif hissedebilirsiniz.

Melfiat kullanırken alınması gereken önlemler

Diyabetik hastalar için: Bu ilaç kan şekeri düzeylerini etkileyebilir. Kanınızdaki veya idrar şekeri testlerinde bir değişiklik fark ederseniz veya herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuza danışın.

Bu ilacı kullanırken alkolden kaçının.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Bu, reçete ve reçetesiz satılan ilaçlar, diyet takviyeleri, bitkisel ilaçlar veya iştah kontrolü, astım, soğuk algınlığı, öksürük, saman nezlesi ve sinüs sorunları için ilaçlar içerir.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Aşağıdaki aşırı doz belirtileri ortaya çıkarsa hemen acil yardım alın

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Melfiat Yan Etkiler

Melfiat (phendimetrazin)

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Programı 3 Orta derecede kötüye kullanma potansiyeli

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

WADA Sınıfı WADA Anti-Doping Sınıflandırması

Obesite Alli, Phentermine, Amfetamin, Contrave, Metamfetamin, Belviq, Saxin, Adipex-P, Qsymia, liraglutide, orlistat, Desoxyn, Xenical, Evekeo, phendimetrazine, phentermine / topiramat, Meridia, diethylpropion, Fastin, sibutramin, lorcaserin, benzphetamine, Tenuate , Bontril Yavaş Bırakma, bupropion / naltrekson

 Ya da benzer çıkarları olan diğer insanlarla bağlantı kurmak için Melfiat destek grubuna katılın.