manna: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Pul Manna, Çiçekli Dişbudak, çiçekli dişbudak, Frene à Fleurs, Manne, Frene Orne, Maná, Manna Ash, Manne à Frene.

Manna bir bitkidir. Onun kurutulmuş özsu ilaç yapmak için kullanılır; İnsanlar kabızlık için bir müshil olarak kudret helvası kurutulmuş özsuyu kullanın. Onlar da anüs çevresinde çatlaklar (anal fissür), hemoroid ve rektal cerrahi kaynaklanan bağırsak hareketleri sırasında ağrı gidermek için bir dışkı yumuşatıcı olarak kullanabilirsiniz.

Manna bağırsak yoluyla dışkı hareket yardımcı olmak için bir müshil olarak işe yarayabilecek kimyasal mannitol içerir.

Yetersiz Kanıt fo; Kabızlık; Hemoroid ve diğer rektal koşulları; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için kudret helvası etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Manna kısa vadeli kullanılan çoğu insan için güvenli görünmektedir. Bazı insanlarda, manna mide bulantısı ya da gaza neden olabilir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Yeterince gebelik ve meme -Besleme sırasında kudret helvası kullanımı hakkında bilinen değil. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek; Barsak tıkanıklığı (bağırsak tıkanması): Eğer bu durum varsa kudret helvası kullanmayın.

Manna bir müshil olduğunu. Bazı laksatifler vücutta potasyum düzeylerini azaltabilir. Düşük potasyum seviyeleri digoksin yan etkileri (Lanoxin) riskini artırabilir.

Manna bir müshil olarak çalışabilirler. Bazı kişilerde kudret helvası ishale neden olabilir. İshal varfarinin etkilerini artırabilir ve kanama riskini artırabilir. Eğer warfarin alırsanız kudret helvası aşırı miktarda almak gerekmez.

Manna bir müshil olduğunu. Bazı laksatifler vücutta potasyum azaltabilir. “Su hapları” da vücutta potasyum azaltabilir. Çok fazla vücutta potasyum düşürebilir “su hapları” ile birlikte kudret helvası alınması; potasyum azaltabilir bazı “su hapları” chlorothiazide (Diuril), klortalidon (Thalitone), furosemid (Lasix), hidroklorotiyazid içerir (HCTZ, HydroDIURIL, Microzide), ve diğerleri.

man uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda kudret helvası için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Stefanova Z Neychev lH, Ivanovska N, Fraxinus gelen toplam ekstresi Kostova I. Katkı ornus farelerde zymosan- ve karragenan ile indüklenen ayak ödemi üzerindeki kabuğu ve eskülin kaynaklanıyor. J Ethnopharmacol 199; 46: 101-6.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon