maidenhair eğrelti: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

ADIANTE du Canada, ADIANTE Padala, venüssaçı, Adiantum pedatum, Capillaire du Canada, Capillaire à Cinq doigts, Capillaire PÃdalÃe, cheveux de VÃnus, Culantrillo, Beş Parmak Fern, Fougère Fer-à -Cheval, Fougère à PA ..; Bkz Tüm İsimler ADIANTE du Canada, ADIANTE Padala, venüssaçı, Adiantum pedatum, Capillaire du Canada, Capillaire à Cinq doigts, Capillaire PÃdalÃe, cheveux de VÃnus, Culantrillo, Beş Parmak Fern, Fougère Fer-à -Cheval, Fougère à PÃtiole, Venüs, Herbe de Freya, Maiden Fern, Kaya Fern, Venüs ‘Saç Saç; gizle İsimler

Maidenhair eğrelti bir bitkidir. İnsanlar ilaç yapmak için kullanabilirsiniz; Maidenhair eğrelti krampları ile bronşit, öksürük, boğmaca ve ağır menstruasyon için kullanılır. Aynı zamanda göğüs tıkanıklık gevşetmek için kullanılır; Bazı insanlar saç dökülmesi için saç derisine doğrudan maidenhair eğrelti uygulamak ve saç daha koyu yapmak için; Ginkgo biloba bir başka adıdır maidenhair ağacının ile maidenhair eğreltiotu karıştırmayın.

maidenhair eğrelti işe yarayabilecek nasıl bilmek yeterli bilgi yok.

Yetersiz Kanıt fo; Bronşit; öksürükler; Boğmaca; Menstrüel sorunlar; Saç kaybı; saç rengi koyulaşma; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için maidenhair eğrelti etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Maidenhair eğrelti besinlerde bulunan küçük miktarlarda alınan çoğu insan için güvenli olabilir; Bir ilaç olarak büyük miktarlarda alındığında maidenhair eğrelti güvenli olup olmadığını bilmek için yeterli bilgi yok. büyük miktarlarda bazı kişilerde kusma neden olabileceğini raporlar vardır; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Bu Hamile iseniz maidenhair eğreltiotu kullanmak GÜVENLİ OLMAYAN var. Büyük miktarlarda, bu kusma neden olabilir; maidenhair eğrelti meme -Besleme sırasında güvenli olup olmadığını bilmek için yeterli bilgi yok. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek.

Şu anda maidenhair FERN Etkileşimleri hiçbir bilgiye sahip

maidenhair eğrelti uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda maidenhair eğrelti için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Gruenwald J, Brendler T, Bitkisel İlaçlar için Jaenicke C. PDR. 1st ed. Montvale, NJ: Medical Economics Company, Inc., 1998.

McGuffin M, Hobbs C Upton R Goldberg A, ed. Bitkisel Ürünler Derneği Botanik Güvenlik El Kitabı. Boca Raton, FL: CRC Press, LLC 1997.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon