depresyon destek grupları en iyi şekilde

Depresyonda olduğunuzda, o arkadaşlar ve aile çekilme yaygındır. Bu yalıtılmış ve yalnız hissetmenize neden olabilir – ama değil. Depresyon sadece olduğu gibi hissettiriyor. CDC 1 10 ABD yetişkin basılı bildirir.

Depresyon tedavisi genellikle düzenli egzersiz ve iyi uyku alışkanlıkları da dahil olmak üzere ilaç, terapi ve sağlıklı yaşam tarzı değişiklikleri içerir. Destek grupları – Online veya kişi olsun – ayrıca çok yönlü depresyon tedavi planının önemli bir parçası olabilir.

İlk adım ihtiyaçlarınıza çok uygundur depresyon destek grubu bulmaktır.

Pek çok faktör bu karar katılmaktadırlar

sorun iyi bir destek grubu bulmakta varsa, online destek veya sohbet grupları eşit yararlı olabilir unutmayın. herhangi bir yerel veya çevrimiçi depresyon destek grupları hakkında doktorunuza sorun veya herhangi bir kullanılabilir olup olmadığını görmek için alan hastaneleri diyoruz. Akıl Hastalığı Ulusal İttifak (1-800-950-NAMI) bir yerel veya çevrimiçi destek grubu sizi yönlendirebilir.

“Destek grupları depresyon hakkında eğitim ve sosyal yalnız ve izole hissediyorum insanlar için iyi,” Scott Bea, PsyD diyor. O Ohio Davranış Sağlığı Cleveland Clinic Merkezi’nde bir psikolog.

Daha iyi almak için, başkalarına etrafında kendinizi iterek başlamak zorunda, “diyor.” İzolasyon depresyonu şiddetlendirir. “Destek grupları suları test ve topluma-takılı yeniden almak için bir yol olabilir.

Genellikle, arkadaş ve sevdiklerinize daha senin depresyon hakkında yabancılarla konuşmak için daha kolay olabilir. Buna ek olarak, bu gruplar insanlar depresyon ile başa çıkmak için stratejiler paylaşmak için izin verebilirsiniz.

Destek grupları, ve onlar da depresyon gelecek bölüm önlemeye yardımcı olabilir, teşvik ilişkiler, diyor. “Bağlı olmak esneklik oluşturur” Bea diyor.